ubuntu dvd versiyonu download

Başlatan coni, 04 Kasım 2008 - 04:15:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coni

merhaba arkadaşlar ben ubuntuyu indiricem ama dvd versyonunu istiyorum içeriği daha zengin olduğu için şimdi bilmediğim için torrenttende çekemedim bu ubuntu dağıtımları dvd olarak kaç dvd yapıyor ve dvd boyutları ne kadar acaba mininovada var ama tam olarak emin değilim kararsız kaldım yanlış birşey çekmek istemiyorum birde acaba arkadaşlar 8.04 mü yoksa 8.10 mu tavsiye edersiniz teşekürler birde 64 versiyonunda 32 bit uygulamalar çalşırmı acaba benim işlemcim 64 bit tavsiye edermisiniz 64 bit versiyonunu herkeze teşekürler iyi akşamlar

heartsmagic

http://ftp.heanet.ie/pub/ubuntu-cdimage/releases/hardy/release/
Ancak henüz Intrepid DVD ISO'ları hazırlanmamış gibi.

Not: Şöyle güzel bir durum var: http://torrent.ubuntu.com/releases/intrepid/release/dvd/
Not2: Bir de şu var: http://cdimages.ubuntu.com/non-ports/dvd/current/?C=S;O=A
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

coni

cevabın için teşekürler bende bunları mesajımı yazdıktan sonra buldum
birde bu dediğiniz interpid dvd isoları hazırlanmamış demişsiniz peki o aşağıdaki vermiş olduğunuz dvd ler ne oluyor onlarlan dediğiniz arasındaki fark nedir acaba bilmiyrumda ?

heartsmagic

Fark yok,  ilk verdiğim adres anasayfadaki bir bağlantıdandı. Sanırım güncellememişler. İlk cümleyi yazıp, iletiyi gönderdikten sonra tekrar araştırmıştım, hepsi bu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ciwans

DVD versiyonlarında ekstra paketlerin kurulu olması dışında. Ne fark var?
Adresinde yokluğunu kıyamet bilerek, Sadece susarak özlüyorum seni, Hiç tanımadan ne garip...

eren

Alıntı yapılan: ciwans - 04 Kasım 2008 - 16:58:30
DVD versiyonlarında ekstra paketlerin kurulu olması dışında. Ne fark var?

Bir fark yok.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

coni

teşekkürler indirdim en kısa zamanda kurucam deniycem inşallah umarım türkçe desteyi iyidir çünkü türkçe olmayan bir sistemi kullanmayı istemiyorum türkçe olması benim için önemli

xwes

Hep merak etmişimdir, bu DVD versiyonun içinde ne var acaba? Mesela dil dosyalari, kodekler ve bir suru ekstra program var mi?

eren

Alıntı yapılan: xwes - 04 Kasım 2008 - 21:35:56
Hep merak etmişimdir, bu DVD versiyonun içinde ne var acaba? Mesela dil dosyalari, kodekler ve bir suru ekstra program var mi?

Evet aynen öyle.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

xwes

E çok guzelmis o zaman... Peki deneyen var mi? Mesela soz gelimi amsn'yi kurmaya niyelendim, sonra bagimlilik filan istemez degil mi?

atomkarinca

Alıntı yapılan: xwes - 04 Kasım 2008 - 21:55:53
E çok guzelmis o zaman... Peki deneyen var mi? Mesela soz gelimi amsn'yi kurmaya niyelendim, sonra bagimlilik filan istemez degil mi?

Eğer depo seçeneklerinde CD/DVD seçeneğini aktif yaparsanız büyük ihtimalle istemeyecektir. Tabii ki CD/DVD'de en son sürümün olduğunu varsayıyorum.

xwes

Heralde ekran karti suruculeri yokur içinde. Yoksa var mi? :)

zeitgeist

Alıntı yapılan: coni - 04 Kasım 2008 - 20:30:56
teşekkürler indirdim en kısa zamanda kurucam deniycem inşallah umarım türkçe desteyi iyidir çünkü türkçe olmayan bir sistemi kullanmayı istemiyorum türkçe olması benim için önemli

Sizin için Türkçe olması neden o kadar önemli ki?

Teşekkürler, indirdim. En kısa zamanda kuracağım, deneyeceğim.
Umarım Türkçe desteği iyidir, çünkü Türkçe olmayan bir sistemi kullanmayı istemiyorum.
Türkçe olması benim için önemli.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

maxspacemax

Alıntı yapılan: meczupx - 05 Kasım 2008 - 06:05:41

Türkçe olması neden o kadar önemli ki?

Umarım türkçe desteği iyidir, çünkü türkçe olmayan bir sistemi kullanmayı istemiyorum.

Kullandığım sistemin Türkçe olmasını bende isterim. İngilizce olan bir sistemi çok rahat kullanabilsemde Türkçe bir sistemi kullanmanın tadına doyulmuyor.

xwes

Ubuntu 8.10 DVD'sini indirdim ve Virtual bir makinada kurup denedim,  fakat içinde pek de yararli paketler bulamadim. En basitinden kodekler bile yok DVD'de. Herhangi bir MSN programi da yok. Içinde işime yarayacak Scribus, kino, gftp çikti sadece. Halbuki DVD 4.3 GB idi. Neden içine bol bol populer ve faydali program koymamişlar anlamadim. Yoksa bu DVD versiyonun başka bir amaci mi var, oyle ise ne işe yarar bu DVD çok merak ediyorum...

coni

türkçe olması önemli çünkü ben bir türküm ana dilimde türkçe kullandığım programların türkçe olmasına önem veririm ancak çok zorunlulukta ingilizce kullanırım

Alıntı yapılan: zeitgeist - 05 Kasım 2008 - 06:05:41

Sizin için Türkçe olması neden o kadar önemli ki?

Umarım Türkçe desteği iyidir, çünkü Türkçe olmayan bir sistemi kullanmayı istemiyorum.

extremebrutal

@coni; Türkçe olması hepimiz için önemli fakat o iletide @zeitgeist'in vurgulamak istediği özensiz Türkçe kullanımınız. Üstte sizin iletiniz altta ise sizin iletinizin Türkçesi yazıyor  ;)