8.10 Bluetooth dosya gönderirken hata..

Başlatan lseker, 02 Kasım 2008 - 20:07:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lseker

Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

lseker

Arkadaşlar , telefondan aramayapınca bilgisayarı bulamıyor cihaz. Ayrıca herhangi bir dosyayı telefona yollamak içinde üzerine sağ tıklayarak bluetooth ile yollamaya çalışıncada resimdeki hatyı veriyor. Nasıl kullanabileceğim hakkında yardım edermisiniz...
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

lseker

Arkadaşlar ,
benden başka bluetooth problemi olan yok galiba 8.10'da. PC'den telefona dosya yollarken resimdeki hatayı alıyorum.

heartsmagic

Hardy'de çalışıyor muydu bu?

hcitool scan
hcitool dev

ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lseker

Alıntı Yaplatif@latif-desktop:~$ hcitool scan
Scanning ...
   00:1E:E1:E7:AD:DF   Dandoldenyus
latif@latif-desktop:~$ hcitool dev
Devices:
   hci0   22:22:22:22:22:22
latif@latif-desktop:~$

Hardy de obex-server kurunca problem kalmamıştı. Kullanıyordum.
Şimdede telefondan pc'ye dosya yollayabliyorum ancak pc'den telefona yollamaya çalışırken ikinci resimdeki hatayı veriyor.
Telefonu görüyor, bluetooth cihazı da tamam. Bu "programlama hatası ... listede bulunamadı " ne oluyor anlamadım. 

heartsmagic

Bu bir böcek sanırım, bazı paketlerin sürümünü düşürerek çözenler olmuş. bluez-utils sanırım. Ubuntuforums'da bazı konular mevcut. İngilizcen varsa bakabilirsin ancak her kafadan bir ses çıkmış, açıkçası başında olup da denemeden buradan sana çözdürmek birazcık zor. İngilizcen var mı?

lseker

heartsmagic

Bu durumda şu an olmasa bile ben bir araştırma yapmaya çalışacağım. Ancak dediğim gibi hemen olması biraz zor. Benden başka yardımcı olabilecek arkadaşlar da çıkabilir bu arada.

lseker

Sağol  @heartsmagic , bekliyeceğiz artık.

heartsmagic

@lseker bakındım da bu bir Intrepid sorunu sanırım. Kubuntu için bir başlık açılmış şurada: https://wiki.ubuntu.com/IntrepidReleaseNotes . Gerçi o KDe temelli denmiş ancak Gnome için de sorun var gibi. Birçok hata girişi var fakat ben çözüm göremedim oralarda. Geçen kabaca ulaştığım sonuçlara da ulaşamadım ne yazık ki, ancak ulaşsam bile orası da curcunaydı. Birinde işe yarayan diğerinde işe yaramıyordu. Senden ricam sistemini sürekli güncel tutman ve bir ay sonra mesele hâlâ çözülmediyse bu başlığı bir mesajla canlandırman.

lseker

Elbette @heartsmagic. Sorun güncellemelerle düzelmesse zaten çözüm için ilk durak burası olacak. :)

mete13

bir şey soracağım bu hata hala devam ediyormu çünkü bende gönderemiyorum ve aynı hatayı veriyor