firefox sağ tıklama problemi

Başlatan serdar, 02 Kasım 2008 - 19:21:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serdar

Firefox ta bazen sağ tıkladığımda menü çıkacağı yerde sayfanın simetrisini alıyor  ::) nasıl olduğunu anlamadım, bazen menü çıkıyor bazen de sayfanın simetrisini alıyor. Örneğin forum için söyleyecek olursak, avatarın bulunduğu kısım sağa yazılar ise sola geçiyor.

kullandığım eklentiler:

Cache-viewer, Download embedded, Flash-block. Bunlarla bir ilgisi olabilir mi acaba?

Burak

Ben sağ tıkladığımda çıkan menüde en alttaki seçenek "Sayfanın yönünü değiştir / Change the direction of the page" ve seçince dediğiniz gerçekleşiyor. Siz sağ tıkladığınızda otomatik olarak o seçenek etkinleşmiş oluyordur bir şekilde.

serdar

Anladım sanırım sağ tıklarken menü açılmadı diye acele edip bir kere daha tıklıyorum. Böylece menüden son seçeneği seçmiş oluyorum. Bazen olup bazen olmama sebebi de sayfada nerede olduğuma (menünün çıkış yönünün aşağı yada yukarı olamasına) göre değişiyor. Teşekkürler.

Burak

Rica ederim. Bu arada bu özellik bana çok ilginç geldi. Tam olarak simetrisini almıyor sayfanın. Mesela kelimedeki harfler ters sıralanmıyor ama cümle sonundaki "." (nokta) en başa geçiyor. Kullanım amacı ne olabilir bu özelliğin acaba?

serdar

Yok şimdi tekrar denedim. Sanırım problem biraz önce anlattığım sebepten kaynaklanmıyor. Şimdi de yer imlerine ekle menüsü çıktı, sadece bir kere tıkladım. Neden oluyor acaba? Menüde çıkacak birşeyleri kafasına göre seçiyor :-X

Burak

Tıkladığınız yerler aynı iken mi farklı menüler çıkıyor? Bende durum şöyle: Sayfadaki özelliksiz bir yere tıkladığımda başka menü, bir linkin (veya tıklanabilir bir butonun) üzerine tıklayınca başka menü, bir resmin üzerine tıklayınca başka menü vs. çıkıyor; ki olması gereken de budur zaten.
Siz aynı yere tıkladığınızda mı başka başka menüler açıyor?

serdar

Hayır. Farklı yerlerde farklı menüler çıkıyor. Menü çıktığında tıklandığı yere özgü menü çıkıyor bunda sorun yok. Sorun şu ki (çok dikkat ederek denedim ve sadece bir kere sağ tıkladığıma eminim), bazen menü çıkmadan sayfayı yer imlerine ekle diye bir pencere açılıveriyor bazen de sayfanın simetrisini alıyor (bu arada sayfanın simetrisini alma belki Arapça gibi sağdan sola yazılan alfabeler için bir durumdur  :P). Birkaç kez denedim. Tıklarken herhangi bir başka tuşa basmadığıma ve bir kere tıkladığıma eminim.

Burak

Bu sorunu Google'da "right click problem" diye aratınca, aynı sorunu yaşayan başkaları olduğu da görülüyor ve maalesef ben bir çözüm yolu bulamadım. Başka programlarda, masaüstünde filan da aynı sorun olmadığına göre farenin işleyişinden değil Firefox'un -hatalı- işleyişinden kaynaklanıyordur.

serdar

Saolasın. Siz böyle google da falan aratınca kendimi çok tembel hissediyorum. :) En azından İngilizcesi olmayan arkadaşlar aynı problemi forumda aradıklarında bunun genel bir problem olduğunu artık anlayacaklar (kendimi teselli edeyim bari :D)

heartsmagic

O problem Firefox 3.x ile geldi. Bu sıralar hem biraz yoğun hem de ilgisiz olduğum için çok düşmedim üzerine. Yeni sürümde umarım hata düzelir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Burak

Alıntı yapılan: serdar - 02 Kasım 2008 - 20:54:42
Saolasın. Siz böyle google da falan aratınca kendimi çok tembel hissediyorum. :) En azından İngilizcesi olmayan arkadaşlar aynı problemi forumda aradıklarında bunun genel bir problem olduğunu artık anlayacaklar (kendimi teselli edeyim bari :D)

Rica ederim. "tembellik" filan demişsiniz, estağfurullah.

aenesias

Ben de sag tiklama problemi yasiyorum ama benimki biraz farkli; firefox ta sag tiklamayi genelde yeni sekmede ac demek icin kullaniyorum fakat sag tikladigimda sag tik menusunu gormek yerine bazen yer imlerine ekle penceresi cikiyor bazen de direk yeni pencerede aciyor ortalama olarak nerdeyse yeni sekmede acmak icin sag tiklamalarimin  5 tanesinin 3 unde yapmak istemedigim seyleri yapiyorum. Yardimlarinizi bekliyorum ...

Burak

Alıntı yapılan: aenesias - 09 Kasım 2008 - 14:34:37
Ben de sag tiklama problemi yasiyorum ama benimki biraz farkli; firefox ta sag tiklamayi genelde yeni sekmede ac demek icin kullaniyorum fakat sag tikladigimda sag tik menusunu gormek yerine bazen yer imlerine ekle penceresi cikiyor bazen de direk yeni pencerede aciyor ortalama olarak nerdeyse yeni sekmede acmak icin sag tiklamalarimin  5 tanesinin 3 unde yapmak istemedigim seyleri yapiyorum. Yardimlarinizi bekliyorum ...

Bu sağ tıklama sorununun çözümünü bilmiyorum ama link'leri yeni sekmede açmak için farenin tekerleğiyle tıklasanız. Eğer touchpad kullanıyorsanız "CTRL + Sol-klik" de aynı işi görüyor.

aenesias

Alıntı yapılan: cranbur - 09 Kasım 2008 - 14:42:48
Alıntı yapılan: aenesias - 09 Kasım 2008 - 14:34:37

Bu sağ tıklama sorununun çözümünü bilmiyorum ama link'leri yeni sekmede açmak için farenin tekerleğiyle tıklasanız. Eğer touchpad kullanıyorsanız "CTRL + Sol-klik" de aynı işi görüyor.

Cok sag olun bu daha iyiymis :D

Burak

Alıntı YapCok sag olun bu daha iyiymis

Siz de sağ olun.

NuCLeuS

Arkadaşın probleminin aynısı bende de oluyor..Googleda veya başka sitelerde gezerken linklerin üzerinde sağ tıklayınca;
Kimi zaman dediğiniz gibi yer imleri, kimi zaman evolution, kimi zaman flashgot, kimi zaman da wget ile websayfasını pc ye kaydediyor, kimi zamanda sayfayı farklı kaydetme penceresi çıkıyor..( Bunlar benim karşılaştıklarım )
Diğer arkadaşın mouse tekerleğine tıklama olayı sanırım şimdilik tek çözümüm olacak..Aslında mozilla'ya bu problemi iletsek iyi olur..veya 3.1'i indirip deneyen oldu mu acaba?

Xenophobia

Sanırım bu herkesin karşılaştığı ve karşılaşabileceği bir sorun.Bazen tam ekran oluyor, bazen alakasız şeyler yapıyor vb.Eğer imkanınız vars,a diğer tarayıcılara da bir şans verin.

Ya da, mouse topu tıklama devam. Benim gibi :)

heartsmagic

Yayımlanmamış sürümleri bilmem de 3.0.6 sürümünde hâlâ devam ediyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.