kubuntu 8.10 KDE4.1.2 bluetooth sorunu

Başlatan arkhon, 01 Kasım 2008 - 21:14:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arkhon

2 yıldır pardus kullanan biri olarak dün kesin bir şekilde kubuntu kullanmaya karar verdim çok da memnunum ancak harici usb bluetooth'umu nasıl çalıştıracağımı bilmiyorum ekle kaldır dan kbluetooth4 isimli yazılımı indirip kurdum ama maalesef programı çalıştıramıyorum yardımcı olursanız sevinirim

erginemr

Size üzülerek kötü bir haberim var. Ubuntu yayınlanma notlarına göre;
http://www.ubuntu.com/getubuntu/releasenotes/810#Kubuntu%20Bluetooth%20support
yeni çekirdekteki bir uyumsuzluktan dolayı Kubuntu 8.10'dan Bluetooth desteği şimdilik çıkartılmış.

arkhon

İlginiz ve cevabınız için gerçekten çok teşekkür ederim bukadar hızlı bir yanıttan sonra bluetooth um çalışıyormuş gibi mutluyum sağolun

erginemr

Keşke bir çözümü olsa...  :(

Gnome arayüzünü kullanmayı hiç denediniz mi bilmiyorum ama Kubuntu değil de Gnome arayüzlü Ubuntu'yu kullanmayı da bir deneyebilirsiniz. Eğer Ubuntu Desktop Live CD'yi indirebilirseniz, Live CD üzerinden Bluetooth'un çalışıp çalışmadığını deneyebilirsiniz.

arkhon

gnome arayüzü sevmediğim için UBUNTU kullanamıyorum bana kendimi marsta hisettiriyor 2 yıldır sadık bir pardus kullanıcısı olarak kde ye çok alıştım. pardusda KDE 3.5.10 üstünde bluetooth dün kubuntu kurana kadar sorunsuz çalışıyordu.Olsun ben razıyım çalışan bir forum kubuntu kullanmam için yeterli bir sebep

Felâsife

Galiba Gonome'de de çalışmıyor bluetooth, 8.10 kurduğum da maalesef bağlanamadım,
Gerçi çok bakmadım ama stop, start komutları da işliyor, fakat bağlanmıyor.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?