[Çözüldü] Yerler menüsünden klasörleri tema editörü ile açıyor

Başlatan cagi666, 01 Kasım 2008 - 02:41:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cagi666

merhabalar

paneldeki yerler menüsünden bir klasörü seçtiğimde (mesela müzik klasörünü) tema editörü ile açmaya çalışıyor. "Müzik geçerli bir tema gibi gözükmüyor." diyor. bende biliyorum öyle gözükmediğini :p

acaba nedir bunun çözümü? 8.10 kullanıyorum çok teşekkür edeyorum.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cagi666

heartsmagic

Taze bir Ubuntu 8.10 kurulumundan sonra mı yaşadın problemi yoksa sen bir şeyler kurcaladıkdan sonra mı?

cagi666

büyük ihtimalle ben birşeyler kurcaladıktan sonra oldu. çok uğraştım dosyalarla şurada aç bununla aç dedim. fakat "yerler" menüsünde böyle birşey yapmış olamam. çünkü sağ tıklamayı kabul etmiyor o menü üzerinde iken. büyük ihitmalle başka biryerde oynama yaptım. ama nasıl yaptım bilmiyorum.

heartsmagic

Masaüstünden herhangi bir dizin açmaya çalıştığında sorun olmuyor mu?

cagi666

heartsmagic

İlginç bir durum o zaman. Gnome Yerler menüsüne ayrı bir başlatıcı eklemiş demek geçiyor aklımdan. gconf-editor'e göz attım ancak şu an itibariyle bir şey göremedim. Biraz da sen bakabilirsin, ayrıca nerede ne değiştirdiğini hatırlarsan belki hatalı olan dosya ve/veya yapılandırmayı da bulmuş olursun.

cagi666

düzelttim.

klasörlerin "özellikler" bölümünde "birlikte aç" sekmesi varmış. orada "tema kurucusu" seçili imiş. neyse.

sağol heartsmagic. iyi geceler.

heartsmagic

Alıntı yapılan: cagi666 - 01 Kasım 2008 - 06:09:32
düzelttim.

klasörlerin "özellikler" bölümünde "birlikte aç" sekmesi varmış. orada "tema kurucusu" seçili imiş. neyse.

* sağ ol heartsmagic. iyi geceler.

Benim aklıma gelen buydu zaten ancak böyle olması durumunda masaüstündeki dizinlerin de tema yöneticisi ile açılması gerekiyordu.
Neyse sorun çözülmüş, başlığı etiketleyip kapatalım.

ubuntuki lilith

Yerler menüsü üzerinden "Bilgisayar" hariç diğer tüm dizinler depom da dahil olmak üzere tema yükleyiciden açılmaya çalışıyor ve haliyle hata veriyor.  Bilgisayar dizinine girdikten sonra açılan penceredeki yerler kısmından diğer tüm dizinlere(resim, müzik, video vs.) girebiliyorum sadece. Tahminimce AWN yükledikten sonra oluştu bu durum, etkisi var mıdır bilemiyorum. Nasıl çözebilirim?

jayw

Herhangi bir dizine sağ tıklayıp "Başka bir uygulamayla aç" seçilir, karşınıza gelen listeden "Dosya Gözatıcı" seçilip, alt tarafta "folder uygulamaları için bu uygulamayı hatırla" ifadesinin seçili olmasına dikkat edilir ve Aç tuşuna basılır. Bu işlemden sonra düzelmesi lazım. Genellikle bu sorundan oluyordu.

ubuntuki lilith

Alıntı yapılan: jayw - 23 Şubat 2011 - 16:32:54
Herhangi bir dizine sağ tıklayıp "Başka bir uygulamayla aç" seçilir, karşınıza gelen listeden "Dosya Gözatıcı" seçilip, alt tarafta "folder uygulamaları için bu uygulamayı hatırla" ifadesinin seçili olmasına dikkat edilir ve Aç tuşuna basılır. Bu işlemden sonra düzelmesi lazım. Genellikle bu sorundan oluyordu.
Bunu denemeye çalışmıştım ben de kendi çapımda acaba ne yaparsam doğrudan açılır diye ve "folder uygulamaları için bu uygulamayı hatırla" ibaresindeki imi koyup kaldırarak denemiştim olmamıştı, dediğin gibi yapınca oldu. "Dosya Tarayıcı"yı seçmek gerekiyormuş demek ki, ben de yine o pencerede çıkan "kendiliğinden çalışma sorusu"nu seçmiştim olsa olsa odur diyerek. Bilgilendirme için teşekkürler jayw. Sorun çözüldü, başlık tekrar kapatılabilir.