8.10 kararlı sürüm çıktı ama benim sistem hala kararsız :(

Başlatan senmut, 31 Ekim 2008 - 16:29:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

senmut

8.10 normal surum cıktı fakat nvidia sorunu hala devam ediyor."low graphic problemi"

8.04 kurup 8.10 a upgrade ettim. ilk acıldıgında normalde donup kalıyor herhangi bir tuşa dokununca ilerliyor sonra kendi açılıyor bunun nedeni nedir sizce

upgrade yapıldıktan sonra anlamadığım bir yer işgal ediyor sistem 50 gb yerde 4 gb yerin kaldı diyorç gereksiz dosyalar nelerdir,ubuntu dan baska birsey yok bu diskte neden yer azaldı bu kadar?

teşekkürler

erginemr

Tek bir probleminiz olsaydı uğraşalım derdim, ama bence sizde Hardy'de olan problemler (özellikle ekran kartı sürücüsü problemi) aynen Intrepid'e taşınmış ve çözüm önemli dosyalarınızı yedekleyip sıfırdan kurulum yapmaktan geçiyor.

senmut

sıfırdan kurdum sayılır. dün sıfırdan 8.04 i hardy i kurdum sonra bugün 8.10 a upgrade yaptım. 8.10 cd yoktu bu şekilde yaptım.

Alıntı yapılan: erginemr - 31 Ekim 2008 - 17:58:08
Tek bir probleminiz olsaydı uğraşalım derdim, ama bence sizde Hardy'de olan problemler (özellikle ekran kartı sürücüsü problemi) aynen Intrepid'e taşınmış ve çözüm önemli dosyalarınızı yedekleyip sıfırdan kurulum yapmaktan geçiyor.

such

Ben de evde 8.04 den 8.10 a yükselttim ama hiç memnun olmadım. Hiçbir sorunu olmayan makina acayip tuhaf şeyler yapıyor. İçime sinmedi sıfırdan kuracağım bende.

ironic

Sıfırdan kurulum zorunlu gibi bir şey.  Ayrıca kullanıcı ayar dosyalarınız korunduğundan çeşitli yazılım ve sistem öğelerinin ayarlamaları yeni sürüme de taşındı. Bu yüzden sistemde eski sorunlar devam edebilir.

Ne yazık ki bende de sorunlar mevcut. Çok fazla test etmedim ama şu haliyle sanki yeniden kurulum yaparsam sorunlarım bitecek gibi duruyor :D

WarGasm

Alıntı yapılan: ironic - 31 Ekim 2008 - 20:29:06
Sıfırdan kurulum zorunlu gibi bir şey.  Ayrıca kullanıcı ayar dosyalarınız korunduğundan çeşitli yazılım ve sistem öğelerinin ayarlamaları yeni sürüme de taşındı. Bu yüzden sistemde eski sorunlar devam edebilir.

Ne yazık ki bende de sorunlar mevcut. Çok fazla test etmedim ama şu haliyle sanki yeniden kurulum yaparsam sorunlarım bitecek gibi duruyor :D
Sanirim Intrepid Ibex'i 1 defa da kurup tamamen stabil calistiran kimseyi bulamayacagiz ;)

xwes

ben bir defada kurdum ve şu an sorunsuz. Ama kubuntu kurdum ben. kubuntu 8.10

senmut

kubuntu nedir?

Alıntı yapılan: xwes - 31 Ekim 2008 - 21:55:24

spirit

Bendede yukardaki yerler sekmesinden herhangi birseye tiklarsam amarak aciliyor. Yukseltme yapmistim bende sanirim yeniden kuracaz.
Dell Inspiron 6400 Core 2 Duo T7200-2gb
Ati X1400 256 mb Video Card
Bir ubuntu çek lucid olsun:)Az kaldi 2 yil aradan sonra bir format daha gelecek:)

xwes

Alıntı yapılan: senmut - 31 Ekim 2008 - 22:46:04

kubuntu nedir?

Alıntı yapılan: xwes - 31 Ekim 2008 - 21:55:24

Kubuntu kisaca ubuntu+KDE masaustu yoneticisi'dir diyebiliriz. (Normal ubuntu, Gnome masaustu yoneticisiyle geliyor.)

omerismail

selamlar
bende 8.10 indirdim ve temiz bir kurulum yaptım. fakat şu an tekrar 8.04 lts ye döndüm. yani yeniden kurdum.
gözlemlerim:
-wirelles çok iyi ışığım yanmıyordu kurduğumda yanıyordu fakat o kadar iyi ki dün akşam bütün internet cafe ip çakışması yaşadı. ben notebooku çıkarınca düzeldi, 8.04 lts ye göre bulduğu kablosuz sayısı hemen hemen 2 katı. neden yaptı bu sorunu bilmiyorum.
-totem dvd oynatıcı otomatik olarak bazı dvd leri açmıyor. codec yüklerken mesela eksik codec hangisi diye fazla sormuyor yada bazılarına soruyor bazılarına sormuyor. mpeg4 ve avi codeci yüklüyorum dvd yüklemiyor codec eksik diyor. 8.04 de hangisinden başlasam mesela önce dvd takıyorum codec eksik diyor, sonra avi müzik cd si takıyorum onun codecini ayrı mpeg4 cd si taktığımda unun codecini ayrı yüklüyor. 8.10 da dün gece bunu başaramadım.
-8.04 de touchpad im her zaman aktifti bunda bazen kitleniyor ne yapsam fare gezmiyor sonra açılıyor.
bendeki eksiklikler bunlar
şu an 8.04 lts yükledim. depo updatesi yapıp güncelleme yapacağım.
tekrar selamlar

maxspacemax

Alıntı yapılan: omerismail - 01 Kasım 2008 - 18:26:38
selamlar
bende 8.10 indirdim ve temiz bir kurulum yaptım. fakat şu an tekrar 8.04 lts ye döndüm. yani yeniden kurdum.
gözlemlerim:
-wirelles çok iyi ışığım yanmıyordu kurduğumda yanıyordu fakat o kadar iyi ki dün akşam bütün internet cafe ip çakışması yaşadı. ben notebooku çıkarınca düzeldi, 8.04 lts ye göre bulduğu kablosuz sayısı hemen hemen 2 katı. neden yaptı bu sorunu bilmiyorum.
-totem dvd oynatıcı otomatik olarak bazı dvd leri açmıyor. codec yüklerken mesela eksik codec hangisi diye fazla sormuyor * ya da bazılarına soruyor bazılarına sormuyor. mpeg4 ve avi codeci yüklüyorum dvd yüklemiyor codec eksik diyor. 8.04 de hangisinden başlasam mesela önce dvd takıyorum codec eksik diyor, sonra avi müzik cd si takıyorum onun codecini ayrı mpeg4 cd si taktığımda unun codecini ayrı yüklüyor. 8.10 da dün gece bunu başaramadım.
-8.04 de touchpad im her zaman aktifti bunda bazen kitleniyor ne yapsam fare gezmiyor sonra açılıyor.
bendeki eksiklikler bunlar
şu an 8.04 lts yükledim. depo updatesi yapıp güncelleme yapacağım.
tekrar selamlar

8.10 malesef şu anda kararsız :(