[Çözüldü] 8.10 ' da flash player

Başlatan omerismail, 31 Ekim 2008 - 11:54:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

8.04 ten 8.10 a yükseltme yapmıştım. java6 jre yükleyemedim sonra synaptic hatası vermeye başlamıştı. internetten 8.10 64 bit indirdim dün akşam. hemen cdyi yeniden  başlatarak hatalara karşı denetle yaptım. error vermedi. kurdum fakat internet bağlantısız. sonradan wirelles ile bağlandım. bu seferde flash player indirmak istediğimde bulamadı diyor. kendi sayfasından indiriyorum onuda 32 bit diye kurmuyor. ne yapmam lazım. bir kerede internet bağlantısı ile kurmalımıyım. sanırım depoda bulunmadığından bulunamadı diyor. hata mesajını kaydetmedim o yüzden tam metnini yazamıyorum. aynı sorunu yaşayan varmı * ya da depo (hangisi?) ilave etsem orada bulabilirmi?
selamlar
bir başka başlıkta yazmıştım. ubuntuda wirelles ışığım yanmıyrodu bu sürümde yanıyor, bulduğu kablosuz ağ sayısı hemen hemen 2 katı gece flash playeri yükleyemeyince bıraktım. bu akşam inşaallah.
tekrar selamlar

erginemr

Sanırım kurulumda İnternet bağlantısı olmadığı için, depolar kurulum aracı tarafından etkinleştirilmemiş. Yapmanız gereken, Sistem >> Yönetim >> Yazılım Kaynakları aracındaki bütün depoları; main, restricted, universe, multiverse, vb. seçmek ve aracı kapatırken çıkan diyalog kutusunu kullanarak depoların güncellenmesine onay vermek.

Sonra konsoldan:
sudo apt-get install flashplugin-nonfree
komutu ile ya da Sistem >> Yönetim >> Synaptic'ten flashplugin-nonfree ile Flash'ı kurabilirsiniz. Gerekirse depoları:
sudo apt-get update
komutu ile ya da Synaptic'te ana pencerede bulunan "Yenile / Güncelle" düğmesini kullanarak güncelleyebilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla paket içinde Flash'ın 32 bit versiyonu var ama 64 bit desteği veren, "wrapper" tabir edilen ek paketler de otomatik olarak kurulduğu için 64 bit'e de destek veriyor.

omerismail

teşekkür ederim bu akşam yeniden kurup deneyeceğim

eparoiva

Selamlar,

Ben şöyle yaptım. http://get.adobe.com/flashplayer/ adresinden Ubuntu için .deb paketini download ettikten sonra terminali açıp sudo dpkg -i install_flash_player_10_linux.deb yazdım. Şuan sorunsuz kullanıyorum.
been there, done that.

omerismail

selamlar
ben tekrar 8.04 lts ye geri döndüm sorunum sadece bu değildi totem de wirelles te sorunlar vardı.
selamlar

erginemr

Hayırlı olsun, beklemeye devam o zaman...  ;)

Not: Çözüldü etiketini şu şekilde ekliyoruz: [Çözüldü]