İnternete bağlanmadan ubuntuyu upgrade etmek beryl ve compiz eklentilerini kurmk

Başlatan caco34, 30 Ekim 2008 - 22:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caco34

Arkadaşlar Laptopuma Ubuntu 8.04 Desktop Edition kurdum.Windows aoro ile berylinin karşılaştırıldığı videoyu seyrettikten sonra
ubuntuya aşık oldum :D.Videodaki masaüstünü kullanmak için herşeyi yaptım fakat laptopun internet bağlantısı olmadığı için başaramadım :( (Laptopdaki ağ kartı çalışmıyor driver problemi deil) Anladığım kadarıyla bu paketleri yüklemek için paket yöneticisinden seçip indirmek lazım fakat internet olmadığı için elim kolum bağlı .Gerekli dosyaları şuan kullandığım pc ye indirip ubuntuya atıp çalıştıcabileceğim bi yöntem varmı? Cevaplarınızı sabırsızlkla bekliyorum.Şimdiden okuma nezakati gösteren arkdaşlara teşekkür ederim

Çağlar

Evet bu mümkün yapan arkadaşlar da var sanırım ben tam olarak bilmiyorum ama içiniz rahat olsun diye haber vereyim dedim.
We got a badass over here!

zulfikar

Arkadasim indirmen gereken paketin ismini biliyorsan buradan aratip indir ve ubuntu kurulu bolume aktar. Buyuk ihtimalle paketlerin uzerine tiklayinca otomatik kurulacaktir.

ironic

Compiz zaten ubuntu ile kurulu gelir. Sadece compiz ayar yöneticisini yüklemeniz yeterli (ccsm) .Tabi ekran kartınız için sürücüler yüklü olmalı. Gerisi sizin zevkleriniz. Paketler usb belleklerden de  yüklenebiliyor. Fakat hangi adresten temin ediliyor o konuda bilgim yok.

Çağlar

Emerald ı unutmayın vista görüntüsü için ona ihtiyacınız olacak ve gnome-look dan beğendiğiniz temayı indirin.
We got a badass over here!

fadike

"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

caco34

İlginiz için çok teşekkür ederim.Cevaplayan arkadaşların ellerine sağlık  şuan önerilerinizi uygulayamıyorum akşam gidince deneyeceğim çok teşekkür ederim YAŞASINN LINUX :D:D:D

caco34

Arkadaşlar herşeyi denedim ama bu compiz fusionu kuramadım allah rızası için gerekli ekran kartı driverını ve compiz paketlerini indirebileceğim bi url verin  :( Bişeyler denedim ccsm yi kuramyı başardım change desktop background menusunun visual efekt kısmında en altında custom diye bi seçenek açıldı yanında pregerences diye bi buton çıktı ama seçince değişiklik kaydolmuyo nede butona basınca herhangi bi aktivite olmuyor .Yardımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum

heartsmagic

1. Ağ kartını söylememişsin.
2. Grafik kartını söylememişsin.
3. Compiz zaten kuruludur.

Şimdi, bize sana bilgilerin lazım:

lspci

Bence ilk deneyeceğin şey ağ kartı olsun, öyle sağdan soldan paket taşıma işini özellikle yeni kullanıcılar yapamayabilir, hem de biraz zahmetlidir. Bu nedenle önce ağ kartı. Nasıl bağlanıyorsun, kablolu mu kablosuz mu? Bu gibi bilgiler de lazım haliyle.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

caco34

Heartsmagic arkadaşım laptopumla internete bağlanamıyorum xpdede aynı sorununm vardı (Donanımla ilgili bi sorun).Ekran kartım nvidia chipsetli 128 mb paylaşımlı ekran kartı (çok iyi bi ekran kartı değil )Ccsm diye bi paket indirdim ardndan ekran kartı direverları diye bi paket buldum kurdum uç birimden sudo envy-t diye komuy yazmamı söylemişlerdi yazdım pasvord istedi yazdım fakat couldnot gibi bi uyarı aldım sonra comphizle ilgili bi kod vardı sudo apitude compiz---........ gibi uzun bişey onuda yazdım fakat yine işimi görmedi komut satırının sonunda bi hata mesajı verdi.Sistemden tercihler menüsüne compiz config ve compiz menager gibi bi ek geldi tıkladığımdı starting diyo fakat hiç bişey olmuyo :( p Son olarakda alt f2 ye basıp compiz yazdım fakat yine bi değişiklik olmadı kodu tanıyo fakat işletmiyo :( yardımcı olursan çok sevinirim   

heartsmagic

Eğer dizüstünde donanım problemin varsa ve internete bağlanamıyorsan üzülerek söylemeliyim ki Linux yolculuğun biraz zahmetli olacaktır. Ancak yine de bunu yapmak veya denemek istiyorsan şunları deneyebilirsin.

Öncelikle Envy ile grafik kartı sürücülerini kuramazsın zira kendisi internetten çeker. Yapacağın en güzel şey grafik kartının sürücü paketlerini elle alıp kurmak olacaktır, bunun için de bize bir önceki komutun çıktısı lazım. Bir şeyi daha belirteyim, bir komutun sonucunu vermek için "olmadı, şunu dedi, bunu yaptı" diyerek geri dönme bize. Komutu verdiğin satırla beraber aldığın hatayı aynen buraya aktar.

Compiz zaten kurulu. Senin kurmak isteyeceğin belki fusion-icon ya da compiz manager olabilir (ki onun da simple olanı sanırım).
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.