ubuntu 8.10

Başlatan omerismail, 29 Ekim 2008 - 20:36:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

8.04 lts temiz olarak kurdum. sonra update yaptım. sonra update-manager -d komutuyla 8.10 a yükselttim.
şu an ilk izlenimlerim iyi.
geceyi beklemedim.
şunu öğrenebilirmiyim? benim upgrade yaptığım rc sürümümü yoksa 4 saat kalmış veya yarın indirilecek olan sürümmü?
nasıl öğrenebilirim.
selamlar
ilk gözüme çarpan  virelles ışığım yanıyor ve bulduğum kablosuz bağlantı sayısı eskisinin 2 katı
bu çok hoşuma gitti. ben laptop kullanıyorum.
inşaallah iyi olurda devamlı kullanırım.
inanırsanız
xp kısmı kurduğum gibi kaldı öyle
bozulma varmı diye denemek için giriyorum o kısımda iyi fakat şimdi denemedim.
bazen oğlum giriyor.
ilk kurduğumda 11 bağlantı bulmuştum.
şimdi 8 tane
inşaallah iyi olur.
linux kullanacağım diye bayağı seviniyorum.
biraz eksiğim var onuda devamlı okuyup öğrenmeye çalışıyorum.
ve etrafıma her zaman linux kullanmalarını tavsiye ediyorum. hangisi olursa olsun kopyalayıp veriyorum. şu sıralar pardus çok dağıttım. kopyalayarak ubuntu için 32 bit bende olmadığından dağıtamadım benim notebook 64 bit core2duo. o yüzden hep 64 bit sürüm indiryorum.pardus mecburen 32 bit.
selamlar

heartsmagic

Öncelikle etrafına Linux aşılama gayretin için yürekten kutlarım seni.
Soruna gelirsek, 4 saat içinde bir güncelleme olursa normal şekilde sistemi günceller gibi o güncellemeleri alırsın. Kısacası değişen bir şey yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omerismail

ben evimde adsl bağlantım olmadığından çoğunlukla internet cafe (evime çok yakın ve arkadaşımlar) de giriyorum. birde yakın 4-5 bina yanım kablosuz bağlantısı var şifresini verdi pencere kenarına gelirsem bağlanabiliyorum. bağlantılarım bunlar işyerine gittiğimde bile işyerinin şifresini istemedim.
internet cafe deki arkadaşım böyle hergün format atıp duruyor krekli xp krekli programlar her zaman söylüyorum. tek anlattığı msn messenger yüzünden gelen müşteriler kız erkek görüntüü çhat yaptıklarından kullandığını söylüyor.
fazla bilgim yok şu an. birde amsn kurup yeniden linux desteği veren kamera alması gerekir sanırım. fakat kısa bir süre sonra bunun bütün sistemini linuxa çevireceğim. fakat dedimya çok acemiyim ve yeni kullanıcıyım. ve görüntülü chat ile ilgim olmaz varsa var yoksa yok. fakat notebookum kameralı.
cafede de kardeşim her giren bilgisayarı göçertip gidiyor. güncelleme yapamıyor antivirüs yok eee. ne yapalım ben şimdi virüslerden kurtuldum nasılsa bana işlemiyor.
fakat diyorumya 11-12 makinesi var hatta linux server kurdurabilsem iyi olacak şimdilik beynini yıkıyorum ama bende server kuracak bilgi yok.
inşaallah iyi olur
eğer param olsaydı apple alacaktım ve parallels dektop satın alıp linux ve xp kuracaktım. fakat şu an para durumum iyi değil. linux ilaç gibi geldi ve windows tan kurtuldum. sadece dersler için gireceğim. şu an ubuntu ve diğer linuxlara ilgimi veriyorum.
bu arada bayağı cd aldım ve kopyalayıp dağıttım hatta para ile linux satan yerlerden alıp kopyalayıp dağıtıyorum.
ücretini verip aldıklarım debian 4 64 bit, mandriva free, ubuntu mce sürümü (kubuntu), gelecek linux gibi
indirebildiklerim ubuntu, pardus, suse 11, mepis, sabayon ... gibi
selamlar

heartsmagic

O zaman tekrardan kutlarım seni zira bu yaptıklarını/düşündüklerini bir çok kullanıcı düşünmüyor. Düşünenler de bir süre sonra bıkabiliyor, örnek ben :)

İnternet kafelere Linux kurmak mümkün ancak destek olmak işin önemli kısmı. Bence tecrüben ve bilgin yeterliylse arkadaşına bu işi yaptır fakat kendisi zarara uğrayacaksa önce o şahsi olarak kursun/kullansın/öğrensin. Ardından kafeyi Linux'a geçirir. Böylece daha verimli olmuş olur.

Not: Ah şu kamera ve görüntülü konuşma da sorunsuz olsaydı (MSN illeti ile) Linux'un önü daha açık olurdu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omerismail

aynen katılıyorum.
internet cafe ye gelenlerin %60 ı oyun için.futbol ve savaş oyunu windowsta çalışıyorlar elindeki cd ler öyle
geri kalanları yani internete girenlerin %90 ı msn girmek için hemde görüntülü içlerinde sadece yazı yazarak kullanan çok az
bir yazıda şöyle okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum pidgin görüntülü olması için gelişmeleri sürüyormuş. benim notebook kamerası amsn de çalışmadı tanıtamadım
daha iyi olacak inşaallah. senelerdir windows kullandığımızdan bazı programlarını hep arıyoruz. fakat yavaş yavaş gidecek hani bir laf var gözden ırak olan gönülden de ırak olur diye. windowsa girmeye girmeye unutacağız.
selamlar