kopete ve pdgin ile çevrim dışı ileti alamıyorum

Başlatan vlk4n, 29 Ekim 2008 - 17:54:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vlk4n

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2-3 gündür ubuntu kullanıyorum nerdeyse tüm ihtiyaçlarımı rahatlıla giderdim. Sürücü kurulumu paket yönetimi program kurma felan hepsini öğrendim. Pidgin ile msn kullanmaya başladım farkettimki online olmadığımda bana atılan mesajların online olduğumda bana gelmemesi idi. Daha sonra kopete yi kurdum onda da aynı sorun ile karşılaştım. Acaba amsn mi kurmam gerek yoksa yapmam gereken bir ayarmı var

teşekkürler

WarGasm

aMSN'de bahsettiginiz sekilde offline durumdayken size gelen mesajlari okuyabilir ancak cevrimdisi durumdayken mesaj gonderemezsiniz (gonderiliyor ama ugrasmak gerekiyor bildigim kadari ile.)

bobincom

Arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı hazır bu konu açılmışken, MSN de yeni bir ileti geldiği zaman alltaki panelde msn durmadan flash yaparak taciz ateşi ile kendisine bakmaya zorluyor ve iletiyi geldiği anda fark ediyorsunuz, pidginde ise bu flashlama olayı çok zayıf,.. bunu değiştirmenin bir yolu varmıdır? bunun için bildiiniz bir plug-in varmıdır ? Bu arada ses ile uyarı vermesini istemiyorum..

Teşekkürler..

heartsmagic

Alıntı yapılan: bobincom - 29 Ekim 2008 - 18:11:20
Arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı hazır bu konu açılmışken, MSN de yeni bir ileti geldiği zaman alltaki panelde msn durmadan flash yaparak taciz ateşi ile kendisine bakmaya zorluyor ve iletiyi geldiği anda fark ediyorsunuz, pidginde ise bu flashlama olayı çok zayıf,.. bunu değiştirmenin bir yolu varmıdır? bunun için bildiiniz bir plug-in varmıdır ? Bu arada ses ile uyarı vermesini istemiyorum..

Teşekkürler..

Flash derken Pidgin simgesi yanıp söner. Eğer bu yetmiyorsa daha belirgin bir yanıp sönme olayı değil de baloncuk olayı var sanırım. Eklenti olarak kullanabiliyorsun: guification olsa gerek ismi de.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bobincom

Merhaba,

Baloncuk olayı da beni tam olarak kesmedi :) arda arda iletiler gelince balocuk patlıyor, pidgin simgesini daha canlı olarak yanıp sonmesi asıl benim aradığım..Teşekkürler ilgin için...