[Çözüldü] avi videolarını izleyemiyorum

Başlatan seydaozdemir, 28 Ekim 2008 - 22:21:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seydaozdemir

bütün playerlarda avi formatındaki videoları açınca bilgisayar kitleniyor ve playerda sadece mavi ekran geliyor öle donuyor bilgisayar :-[

maxspacemax

Gerekli Codec'ler yüklümü?
VLC ile izleyebiliyormusunuz?

seydaozdemir

mbt28

Muhtemelen ekran kartı yapılandırmanızda sorun var.

foma

Bende benzer sorunu mavi ekran değilde siyah ekran karşılaşarak yaşıyordum.Güncellemeler ile 1-2 hafta önce düzeldi.Sisteminiz güncel mi?
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

maxspacemax

Compiz kaynaklı olabilir. Compiz Fusion kapat birde böyle dene.
Ekran kartı olması daha büyük bir ihtimal.

seydaozdemir

hiç bir değişiklik yapmadım; dün izliyordum... ama şu anda codecleri falan yeniden yüklüyorum baştan alıyorum herşeyi

maxspacemax

Alıntı yapılan: seydaozdemir - 28 Ekim 2008 - 22:56:10
hiç bir değişiklik yapmadım; dün izliyordum... ama şu anda codecleri falan yeniden yüklüyorum baştan alıyorum herşeyi

Kullandığınız programın ayarları bozulmuş olabilir veya ekram kartı ile ilgili bir sorun olabilir. SMplayer'i deneyin.

seydaozdemir

erginemr

Bu durumda ekran kartına odaklanmalısınız:

Marka ve modeli nedir? Sürücüsünü nasıl ve nereden kurdunuz? Compiz yüklü ve aktif mi? Şu konsol komutları ne döndürüyor?
lspci | grep -i vga
glxinfo | grep -i render

seydaozdemir

sorun çözülmüştür  ;Dşöyleki 

Kaynak dosyasını (/etc/apt/sources.list) düzenlemek ve depoları açmak için gerekli bilgiler için bu bağlantıya bakın:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=417.0

bunu yapınca güncellemeler uyarısından 61 tane yeni paket görünüyor onları indirince youtube videolarının hepsini, ayrıca avi uzantılı videolarıda sorunsuz izleyebiliyoruz hatta pek çok problem kendiliğinden halloluyor:D