youtubede bazı videoları izleyemiyorum

Başlatan sireno52, 28 Ekim 2008 - 22:21:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

Herkese iyi akşamlar. Ben youtube'deki bazı videoları izleyemiyorum fakat aynı videoları windows üzerinden ktunnel'den izleyebiliyorum. Bunun sebebi ne olabilir acaba?

Not:

Yanlış > Doğru

herke(z) > herkes
izleye biliyorum > izleyebiliyorum
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

foma

Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

sireno52

Alıntı yapılan: foma - 28 Ekim 2008 - 22:22:51
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4166.0.html
Hocam, sen benim sorumu tam okumamışsın. Lütfen tam okuyun. Orada bahsettiğim, windows'ta açılan video Ubuntu üzerinden açılmıyor diyorum.
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

btermeli

ben de anlamadim sorununu

1. ktunne nedir? Hepimiz windowsla cok icli disli olmayabiliriz
2. ubuntuda ne ile acmayi deniyorsun  bu videolari.
3. youtubedan indirdigin, video dosyalarini mi izleyemiyorsun?

problemi ne kadar iyi anlatirsan, o kadar hizli cozum bulursunuz.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

foma

Alıntı yapılan: sireno52 - 29 Ekim 2008 - 16:30:49
Alıntı yapılan: foma - 28 Ekim 2008 - 22:22:51
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4166.0.html
hocam sen benim sorumu tam okumamışsın lütfren  tam okuyun  orada bahsettiğim   windowsta açılan  video ubuntu üzerinden açılmıyor diyorum
Ben senin sorununu tam okudum da sen benim verdiğim başlıktaki mesajları tam okumamışsın herhalde.
@btermeli ktunnel.com olması lazım sitenin adı. Proxy değiştirerek youtube.com'a erişim sağlıyor bildiğim kadarıyla.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?

Python

Alıntı yapılan: sireno52 - 28 Ekim 2008 - 22:21:14
herkeze iyi akşamler ben youtube`deki bazı videoları  izleyemiyorum fakat aynı videoları windows üzerinden  ktunne`den izleye biliyorum bunun sebebi ne olabilir acaba

Flash player gerekiyor olması lazım bildiğim kadarıyla. windowsunda Flash player yüklü olabilir ama ubuntunda flash playeri kurmadıysan sanırım izleyemezsin. Sorduğunuz soruya karşılık aklıma bu gelebiliyor.
Bilginin Efendisi Olmak için, Çalışmanın Esiri Olmak Gerekir - Linux For Humans

sireno52

Alıntı yapılan: BLaCK_sPy - 30 Ekim 2008 - 00:18:25
Alıntı yapılan: sireno52 - 28 Ekim 2008 - 22:21:14
herkeze iyi akşamler ben youtube`deki bazı videoları  izleyemiyorum fakat aynı videoları windows üzerinden  ktunne`den izleye biliyorum bunun sebebi ne olabilir acaba

Flash player gerekiyor olması lazım bildigim kadarıyla. windowsunda Flash player yüklü olabilir ama ubuntunda flash playeri kurmadıysan sanırım izleyemezsin sordugunuz soruya karsılık aklıma bu gelebiliyor
öncelikle teşekkür  ediyorum hocam şunuda ilave etmekistiyorum ubuntuda videoları açıyorum  ama bazı videolar açılmıyor   bu açılmayan videolar windows üzerinden açılıyor  ben sadece bunun sebebini öğrenmek istiyorum   eğer flaş player yüklü olmasaydı  ubuntuda  hicbir youtube  videolarını açamazdım  herhangi bir linux videosunu  izlemek istesem  ubuntu üzerinden    video çalışmıyor  ama farklı bir  video izlesem  çalışıyor  izleye biliyorum  ubuntuyu kapatıp  windows vistayı  açıp ktunnel den  ubuntuda izleyemediğim linux videolarını  rahatlıkla izleyebiliyorum youtube`den

foma

@sireno52 sorununu çok iyi anladım çünkü aynısını bende yaşıyorum. Verdiğim linkte sorun tartışılıyor ve çözüm önerileri getiriliyor. Verdiğim linkteki son mesajda yazıyor, bir arkadaşımız sorunu almanya depolarını ekleyip sistemini güncelledikten sonra aşmış. Ama bende hala devam ediyor o ayrı konu. Konuya ordan devam edersek daha faydalı olur.

ironic

host dosyama youtube ip lerini  ve Almanya sunucularını eklememe rağmen bazı videolarda siyah ekran dönüp duruyor. Aynı videoyu proxy sitesinden açtığımda video sorunsuz açılıyor. Bence sorun yasaklamadan kaynaklanıyor. Belli videolarda özel bir durum var. Sanırım sunucu veya yönlendirmeyle ilgili bir sebepten engellemeye takılıyor.

erginemr

Arkadaşlar,

Bu tunnel olmadan açılmayan Youtube videolarına örnek verebilir misiniz?