[Çözüldü] Yeni sürüme yükseltmek mi yoksa sıfırdan kurulum mu daha iyidir?

Başlatan tubuntu, 27 Ekim 2008 - 16:42:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tubuntu

merhaba ben ubuntu hardy kullaniyorum  birkac gun sonra 8.10 (Intrepid Ibex) internetten yayinlanacak suan ki sistemi yukseltmekmi dogru olur yoksa sifirdan  8.10 (Intrepid Ibex) kurmakmi yoksa ikisde ayni seymi farki ne olur  simdiden tesekkurler

Not: Konu başlığı daha anlaşılır hale getirildi.

Sypro

Bir fark olmayacaktır da yedeklerinizi alıp sistemi yeniden kurmak daha kısa sürecektir. Sunucudaki yoğunluktan dolayı güncelleme süresi baya bir uzayabiliyor, 7.10'dan 8.04'e yükseltmek istediğimde 25saat gibi bir süre çıkardığı olmuştu:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

erginemr

Temelde Sypro'ya katılıyorum. Ancak çok fazla özelleştirme yaptıysanız ve ek programlar kurduysanız, sıfırdan kurulum size eziyet gibi gelecektir. Bu durumda Ubuntu Alternate CD'yi indirirseniz, Alternate CD'yi sisteme güncelleme deposu olarak tanıtarak güncelleme yapabilirsiniz. Baktınız güncelleme sonrası sistem sapıttı (olmadık şey değil), bu sefer Alternate CD'nin metin bazlı kurulum aracı ile sıfırdan kurulum yapabilirsiniz.

tubuntu