[Çözüldü] streamtuner da online tv seyretmek; xmms sorunu

Başlatan opusxx, 26 Ekim 2008 - 02:52:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

opusxx

4-5 günlük ubuntu, 3. linux girişimim :)
Bu anlatacağım olayı bir yerden görüp yapmadım, sadece mantık kurdum. Tamamen zırvalıkta olabilir :D
streamtuner a preselection kısmından seyretmek istediğim tv kanalının url sini ekledim. Streamtuner bu eklediğim tv kanalına seyretmek için tıkladığımda bana şöyle bir uyarı verdi
'' unable to tune in
failed execute child process ''xmms''  (no such file or directory). ''

Bende synatic den xmms i ve xmms ile ilgili herşeyi yükledim :D.  Stream tuner ı kapatıp tekrar açtım, için de xmms i aktif hale getire bileceğim bir yer var mı yok mu diye bir araştırdım ve * bir şey bulamadım. Tv kanalına yeniden tıkladığımda aynı uyarıyı birdaha aldım. Birde Xmms e bakim dediğimde ise bir türlü bulamıyorum. Xmms yok. Synapticten kontrol ettiğimde ise * her şey yüklenmiş görünüyor.
Bu arada mplayer mozilla plugin ile internetten seyrede biliyorum birkaç saatden beri. Ancak sitenin verdiği izin büyüklüğü oranlarında seyredebiliyosunuz. Ben 5cm e 5cm değilde  13cm e 13cm ile ekranda bi kenara atıp başka şeyler ile de uğraşmak istiyorum. Windowsta hep böyle çalışıyordum ya da çoğunluk ile oyun oynuyordum :D
Saygılar

nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

atomkarinca

Kanalı VLC ile açarsanız istediğiniz büyüklükte seyredebilirsiniz.

opusxx

nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

atomkarinca