ubuntu'da stream recorder, dvr tipi video programları varmı?

Başlatan senmut, 25 Ekim 2008 - 21:26:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

senmut

merhaba,

1- dreambox tipi bir ip adresinden video ve ses birlikte realtime kayıt yapmak istiyorum. windows da bir program kullanıyordum ama herşeyle ubuntu ya geçtiğim için şuan takılmış durumdayım, ne tavsiye edersiniz?

2- dvr tipi kamera kayıt programlarını duydunuz mu? 4 kameradan gelen görüntüler ekrandadır ve kayıt yapılabilir dvr kartından gelen görüntülerla çalışabilen ubuntu programı varmı?

3- printer dan bu ubuntu-tr yi yazdırmak istediğimde istediğim sayfayı yazdırmıyor veya arka planı yazdırmıyor? 1->2 2->3 böyle garip sayfa işaretleri koyuyor böyle bir sorun yaşayan varmı?

teşekkürler

Intel

Alıntı yapılan: senmut - 25 Ekim 2008 - 21:26:47

merhaba,

1- dreambox tipi bir ip adresinden video ve ses birlikte realtime kayıt yapmak istiyorum. windows da bir program kullanıyordum ama herşeyle ubuntu ya geçtiğim için şuan takılmış durumdayım, ne tavsiye edersiniz?

Ubuntu Studio ile gelen FireWire bu isteginizi karsilayacaktir.

Alıntı Yap2- dvr tipi kamera kayıt programlarını duydunuz mu? 4 kameradan gelen görüntüler ekrandadır ve kayıt yapılabilir dvr kartından gelen görüntülerla çalışabilen ubuntu programı varmı?

XDTV ile bu isteginizi gerceklestirebilirsiniz.

Alıntı Yap3- printer dan bu ubuntu-tr yi yazdırmak istediğimde istediğim sayfayı yazdırmıyor veya arka planı yazdırmıyor? 1->2 2->3 böyle garip sayfa işaretleri koyuyor böyle bir sorun yaşayan varmı?

teşekkürler

Print Page arka alani yazdirmaz beyaz bir alani yazdirir. 1-2-3 ise sayfa numarasidir her sayfayi ayri ayri yazdirabilirsiniz.

senmut

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Bu dediğiniz programları nasıl yükleyeceğim. xdtv i arattım google da, bir forum yakaladım fakat kuranlar sorunlarını yazmışlar. ubuntu studio veya xdtv yi ubuntu hardy e nasıl yüklerim. ubuntu da arka planlari yazdirmak istediğimizde ne yapabiliriz? teşekkürler.

Alıntı yapılan: Intel - 01 Mart 2009 - 22:36:07
Alıntı yapılan: senmut - 25 Ekim 2008 - 21:26:47

merhaba,

Ubuntu Studio ile gelen FireWire bu isteginizi karsilayacaktir.

Alıntı Yap2- dvr tipi kamera kayıt programlarını duydunuz mu? 4 kameradan gelen görüntüler ekrandadır ve kayıt yapılabilir dvr kartından gelen görüntülerla çalışabilen ubuntu programı varmı?

XDTV ile bu isteginizi gerceklestirebilirsiniz.

Alıntı Yap3- printer dan bu ubuntu-tr yi yazdırmak istediğimde istediğim sayfayı yazdırmıyor veya arka planı yazdırmıyor? 1->2 2->3 böyle garip sayfa işaretleri koyuyor böyle bir sorun yaşayan varmı?

teşekkürler

Print Page arka alani yazdirmaz beyaz bir alani yazdirir. 1-2-3 ise sayfa numarasidir her sayfayi ayri ayri yazdirabilirsiniz.

Intel

Depoda FireWire ve XdTV diye aratin varsa kurabilirsiniz. Yoksa kaynaktan derlemeniz gerekir, bu konuyu sizin diger basliginizda acikladim.

senmut

depoda malesef yok. derleme olayını mutlaka öğrenmeliyim anlaşılan.

Alıntı yapılan: Intel - 02 Mart 2009 - 00:22:57
Depoda FireWire ve XdTV diye aratin varsa kurabilirsiniz. Yoksa kaynaktan derlemeniz gerekir, bu konuyu sizin diger basliginizda acikladim.