bazi eksiklikleri gideremiyorum yardim!!!

Başlatan fearless_young, 23 Ekim 2008 - 21:50:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fearless_young

arkadaslar ben ubuntu dan 20 adet cd istemistim ve cd lerim geldii..ben de haves göves kurdum yükledim bir cok güzel yanlari var ama bir o kadarda sorunu var...
  ben flatcast radyolarinda çok gezinirim hatta yayin yopiyorum ben flatcasti kullanmam için player yüklemem lazim player ubuntu da calismiyor dolayisiyle radyo sorun su an benim için wine programi varmis onla dönüsecegini söylediler wineyi indirdim ama kuramiyorum ve ben oyun oynayan biriyim bilindik oyunlari nasil yüklerim vede harici hard diskimi cikardigim da tekrar takinca okumuyor....
  ayrica ekran cözünürlügüm 800x600 den fazla olmuyor bu sorunlarim için ben le ilgilenir seniz sevinirim..
bur da sorunlarimin bazilarini yazdim daha sorunum var ama onlar önemli degil bu nlar cözülürse ubuntu kullanmak güzellesecek benim için.........

not:biliyorum arastirma yapmadan konu acmak sizler ce sorun oluyor bilincindeyim ama fazlasiyla aradim bir cözüm bulamadim...

YARDİMLARİNİZ İCİN TESEKKURLER...

platonix

Alıntı yapılan: fearless_young - 23 Ekim 2008 - 21:50:47
arkadaslar ben ubuntu dan 20 adet cd istemistim ve cd lerim geldii..ben de haves göves kurdum yükledim bir cok güzel yanlari var ama bir o kadarda sorunu var...
  ben flatcast radyolarinda çok gezinirim hatta yayin yopiyorum ben flatcasti kullanmam için player yüklemem lazim player ubuntu da calismiyor dolayisiyle radyo sorun su an benim için wine programi varmis onla dönüsecegini söylediler wineyi indirdim ama kuramiyorum ve ben oyun oynayan biriyim bilindik oyunlari nasil yüklerim vede harici hard diskimi cikardigim da tekrar takinca okumuyor....
  ayrica ekran cözünürlügüm 800x600 den fazla olmuyor bu sorunlarim için ben le ilgilenir seniz sevinirim..
bur da sorunlarimin bazilarini yazdim daha sorunum var ama onlar önemli degil bu nlar cözülürse ubuntu kullanmak güzellesecek benim için.........

not:biliyorum arastirma yapmadan konu acmak sizler ce sorun oluyor bilincindeyim ama fazlasiyla aradim bir cözüm bulamadim...

selam

oncelikle wine yi kurmak icin ----> uygulamalar + ekle kaldir ve sonra cikan panelde yukarida all open source isaretle ve sonre hemen yanindaki arama cubuguna wine yaz ve  ok, sonra asagida listede wine programi cikacak kutusunu isaretle ve asagidan apply yap ve program inip yuklensin hepsi bu kadar

cozunurluk sorunun icinde kullandigin ekran kartini yaz anladigim kadariyla driver yuklememissin * ya da envy diye bir program var yukarida anlattigim sekilde onuda aratip bulabilirsin o otomatik ekran kartina gore driver bulup yukler, * ya da forumda envy diye arat bu konuda faydalacagin bi ton konu var

platonix

Alıntı yapılan: fearless_young - 23 Ekim 2008 - 21:50:47

oyunlar hakkinda :
wine ile oynayabilcegin oyunlarin listesi forumda var daha dogrusu wine ile calisan programlarin herseyin bir listesi var forumda wine diye bir arastir eminim sorularina cevaplar bulacaksin ayrica bilmediklerinide yada sormadiklarinida ogreneceksin ;)
forumu karistir biraz

fearless_young

tesekkurler ilginiz icin platonix ama ben wine  buldum yukledim flatcastviawer pluing yüklemem lazim radyoya giriş için  wine ile  program ekle dedim birsey olmadii.. ekran karti icin vermis oldugun  programi aradim bulamadim nvidia fx5500 256 mb 128 bit ekran kartim varr yardimin cin gercek ten tesekkur ederim

nvidia sorununu cözdüm sagol arkadasim birde wineyi cözmeme yardim edermisin????

platonix

Alıntı yapılan: fearless_young - 23 Ekim 2008 - 23:13:26
tesekkurler ilginiz icin platonix ama ben wine  buldum yukledim flatcastviawer pluing yüklemem lazim radyoya giriş için  wine ile  program ekle dedim birsey olmadii.. ekran karti icin vermis oldugun  programi aradim bulamadim nvidia fx5500 256 mb 128 bit ekran kartim varr yardimin cin gercek ten tesekkur ederim

nvidia sorununu cözdüm sagol arkadasim birde wineyi cözmeme yardim edermisin????
sistem + yonetim ve hard driver secenegini tikla ve sonra oradaki kutucugu tiklarsan o gerekne driveri indirip aktiv ediyor diye hatirliyorum yada bunu gene yukarida anlattigim gibi yapabilirsin nvidia new isimli driver olacak onu indir paket yoneticileri bu isleri yapiyor synpatic yada ekle kaldir kullanabilirsin

sana tavsiyem once paket yoneticilerini kurcala cunki program driver ve gelistirme onlardan geciyor
ayrica forumda onlar hakkinda cok bilgi var