Pidgin 2.5.2'den sonra yaşadıklarım

Başlatan Xenophobia, 22 Ekim 2008 - 23:27:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xenophobia

Getdeb üzerinden Pidgin'in 2.5.2 sürümünü yükledim.

Orada da yazıldığı üzere elimdeki sürümü silip, indirdiğim Pidgin paketlerini sırayla kurdum.

Daha sonra, komple listem için bir bir onay mesajları çıktı ve ben de onayladım.

Pidgin 2.5.2'yi kullanmaya başladım ama 15-20 dk sonra aniden yazarken kapanmaya başladı.

Bu kendi kendine kapanışlar yüzünden programı sildim ve yeniden yükledim, fakat sonuç değişmedi.

Listem tamamen kayboldu, bir çok kişi onları engellediklerimi veya sildiğimi söylüyor.

Buna benzer bir sorun yaşayan arkadaşımız oldu mu? Pidgin 2.5.2'yi sorunsuz kullanan var mı, getdeb üzerinden indirip?

Ayrıca buradan listemde olan arkadaşlarım da bana bir mesaj ile ulaşırsa onları yeniden ekleyebilirim.

Çünkü bende kimse görünmüyor.

Diğer programlarda (kmess,emesene,amsn,kopete) da denedim sonuç aynı.

ironic

Bende getdeb üzerinden dün indirip yükledim. Çevrimdışı birkaç ileti yazdım şimdilik. bir sorunum olmadı. listem olduğu gibi korunuyor.

Son sürümde birçok hata giderildiği ile igili açıklama vardı. 2.5.2 'de çok çabuk çıktı (2.5.1 e göre) Sanırım sorunları daha bitmedi.

Xenophobia

Paketleri de libpurple0, pidgin-data ve pidgin olmak üzere tamamen kaldırıyorum snaptic üzerinden.

Daha sonra yeni versiyonu kurarken bu uyarıyı alıyorum.

An older version is available in a software channel

Generally you are recommended to install the version from the software channel, since it is usually better supported.

atomkarinca

Bu rutin bir uyarıdır. Deb paketlerini yüklemeden önce depolarda var mı yok mu ona bakar, bu yazılım da depolarda bulunduğu için öncelikle o sürümü yüklemenizi öneriyor çünkü kurduğunuz sürüm henüz Ubuntu tarafından desteklenmiyor.

portnoi

Intrepid Ibex altında Pidgin 2.5.2 kullanıyorum, yaşadığım problem yüzünden çıldırmak üzereyim.

Dün pidgin'i ilk defa açtım. Kısa bir süre sonra bir sürü mesaj geldi, tanımadığım kullanıcılardan ve botlardan sanıyorum. Daha evvelden böyle bişey olmamıştı. Ardından Gizlilik ayarlarına girip sadece kişi listemdeki kullanıcılara izin ver dedim, sabah kalktığımda yine tanımadığım insanlardan mesajlar almıştım. Bu nedir? Nasıl engellenir?

hikmet Murat

Pidgin muhteşem bir programmış.Bir haftadır kullanıyorum ve çok memnun kaldım.Bu sayede hotmaili mi ve gmail gibi anlık ileti programlarını çok rahat kullanabiliyorum.Linuxta yok yok.