Open Office sorunu

Başlatan maxspacemax, 22 Ekim 2008 - 12:13:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maxspacemax

Arkadaşlar dikkatimi birşey çekti.
Arial Narrow ile yazılmış bir belgenin çıktısını alırken Türkçe karakterleri  yazdırmıyor. Yazı fontunu değiştirince sorun ortadan kalkıyor. Bu sorunun sebebini bilmiyorum. Bilginize.

Amd

Bende open officete ms office den şifrelenmiş verileri açamıyorum. Sizde böyle bir problemle karşılaşıyormusunuz. Bu problemin bir çözümü var mı?

ironic

sürücüyle ilgili olabilir. Benzer mi bilmem ama nero da da mp3 arşivimi dvd'ye yazdırdığımda türkçe karakterleri tanımamıştı. :-\

ihtiyar said

.docx uzantısını normalde açabiliyordum -2.4 sürümünde-, şimdi açamıyorum.

Ek: Tüm open office sorunları/sorunlular burada buluşuyor. :P

Amd

Alıntı yapılan: ironic - 13 Kasım 2008 - 16:28:36
sürücüyle ilgili olabilir. Benzer mi bilmem ama nero da da mp3 arşivimi dvd'ye yazdırdığımda türkçe karakterleri tanımamıştı. :-\

Hayır hata veriyor. Şifrelenmiş dosyayı açamadı mealinden. Sürücüyle ilgili olacağını zannetmiyorum.

zeitgeist

.doc uzantılı dosyaları açamıyorum. Karakter kodlamasında hangi seçimi yaparsam yapayım sonuç değişmiyor. Ancak, uzantıyı .docx yapınca açıyor. Fakat bu sefer de aynı dosya, win altında problem oluşturmaya başlıyor ve tekrar uzantısını .doc yapmam gerekiyor.
[IMG]http://img79.imageshack.us/img79/9467/ekrangrntslinuxvenatdocvc3.th.png[/img][IMG]http://img79.imageshack.us/images/thpix.gif[/img]
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

esrama

Microsoft, Office ve Windows ile her şeyi kapana kıstırmış vaziyette. Onları kurmadan olmuyor :( Özellikle OpenOffice docx leri açmakta çok zorlanıyor. Şu anda OO ve Java nın son sürümlerini kullanmama rağmen elimde bir sürü açamadığım docx hatta doc dosyaları bulunuyor. :( Buna bir son vermek lazım .......

ihtiyar said

Alıntı yapılan: esrama - 15 Kasım 2008 - 22:36:30
Microsoft, Office ve Windows ile her şeyi kapana kıstırmış vaziyette. Onları kurmadan olmuyor :( Özellikle OpenOffice docx leri açmakta çok zorlanıyor. Şu anda OO ve Java nın son sürümlerini kullanmama rağmen elimde bir sürü açamadığım docx hatta doc dosyaları bulunuyor. :( Buna bir son vermek lazım .......

Bendeki durum;

doc dosyalarının uzantıları DOC ise açmıyor. docx uzantılı dosyaları açmıyor lakin uzantıyı doc diye değiştirince açıyor.