[çözüldü] Gentoo console rengi

Başlatan matafleur, 22 Ekim 2008 - 03:52:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

matafleur

Biraz ubuntu dışı bir problem olacak ama consoluma console çıktılarıma vs. gentoo nun civcivli renklerini nasıl kazandırabilirim?2 gündür aranıp duruyorum ve göbeğim çatladı artık sıkıntıdan  (:

Sypro

Yakuake renkli değil miydi? Öyle hatırlıyorum sanki ?

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

matafleur

Evet de tam olarak istedğim o değil.Renk temasını değiştirmek de değil(çünkü değiştirebileceğiniz objeler sınırlı veya ben çözümü burada bulamadım).Tam olarak istediğim sisteme açılışından itibaren(grub ve sonrası) gentoo renklerini entegre edebilmek.Emin değilim ama sanırım bir console emulatörü yardımıyla yapılıyor bu ve bunun kaynak kodlarına nereden erişebileceğimi bilmiyorum.

atomkarinca

Gentoo'nun forumuna şu anda ulaşılamıyor o yüzden size başka bir yerden örnek vereyim:

http://wiki.archlinux.org/index.php/Color_Bash_Prompt

Birkaç tane örnekle anlatılmış, renk değerlerini sayfadaki gibi değiştirerek istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

matafleur

Hmmm.evet sanırım bu işimi görecek.Teşekkürler.

atomkarinca