iso dosyalarımı mount etmek

Başlatan omerismail, 20 Ekim 2008 - 09:57:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

selamlar
daha evvelki yazdığım yazıda gümrükleme yazıhanesinde çalıştığımı forum daki yazıları çalışma saatlerimin belli olmaması nedeniyle fazla inceleyemediğimi ayrıca evimde adsl olmadığından notebookum ile beraber internet cafeye gittiğimi yazmıştım. sorduğum soruların belki daha evvel bir başkasının çözümlerinde vardır muhakkak fakat yukarıda ki sebeplerden dolayı bakma şansım yok o yüzden cevaplarınızda o linki verirseniz negibi sorunlar var ve cevapları ve çözümleri nasıl olmuş kestirmeden bakabilirim. veya yazdıklarınız çözümlere bakarım. şimdiden teşekkür ederim.
iso dosyasını gmount iso ace ile başlayan programla açmak istiyorum ama istediğim olmuyor muhakkak ben eksik soruyorum.
ders cd.lerim iso formatında. bunları xp de poweriso veya clone drive programıyla sanal cd/dvd ile mount ediyorum ve cd lerin kurulumlarında bulunan başlatma ile çalıştırıyorum. mesela tell me more. önce virtual clone drive kuruyorum. sonra tell me more kuruyorum. sonra iso dosyasın halind ebulunan derslerimi mesela beginer1 iso doyasını mount ediyorum sonra tell me more ikonu ile başlatıyorum. bunları ubuntuda yapamıyorum. dorusu yapmasını bilmiyorum. clone driverı kuramıyorum wine altına. o zaman sanal cd programına ihtiyacım var. tell me more xp de kurulu onu yeniden wine ile kurmalımıyım yoksa xp bölümüne girip programlar altında ki ikonu wine ile çalıştırabilirmiyim
tekrar selamlar

erginemr

Wine'ı kullanmıyorum ama diski GMountISO ile bağlayabiliyorsanız, ardından Wine ile Tell Me More programını tekrardan kurmalısınızdır diye tahmin ediyorum. Wine ile basit Windows programlarını doğrudan üzerine tıklayarak çalıştırabilirsiniz, ancak Tell Me More gibi karmaşık bir yapısı olan ve çalışmak için sistem kaydına veri yazması gereken programları Wine ile oluşturulan sanal sisteme kurmak gerekir.

Bu yöntem işe yaramazsa, ikinci bir alternatif de Ubuntu altında önce VirtualBox (http://www.virtualbox.org/), ardından üzerine sanal bir Windows kurmak ve Tell Me More eğitim setini bu sanal sistem içine kurup çalıştırmak...

Yabancı dil eğitim setleri için genel bilgiler veren şu başlık da ilginizi çekebilir:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4029.0.html