[çözüldü] Wireless Sorunu

Başlatan omerismail, 20 Ekim 2008 - 09:43:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

Notebookumun wireless ışığı yanmıyor. Bağlantı bir süre kalıyor sonra kesiliyor. Debian'da hiç görmüyor. Mint'te de yanmıyor; ama Pardus'ta yanıyor ve bağlantı XP'den de iyi. Yalnız Pardus'u XP üzerine kurduğumda XP 10 açılışın 8 inde disk taraması yapıyor mesela düzgün kapanmayan diskler gibi. O yüzden kaldırdım. Ubuntu'da wireless sorunumu nasıl halederim?
Selamlar

ebubekirs

Kablosuz kartınızın marka ve modeli ile ilgili forumda arama yaptınız mı? Birçok başlık mevcut zira kablosuz kartlarla ilgili. Bir arama yapın, bulamazsanız buraya kartınızın marka ve modelini belirtin.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

omerismail

intel wireless abg

Sypro

Bu mesajdan arama yaptığınız fakat sonuca ulaşamadığınız ortaya çıkıyor sanırım?
Peki şu ana kadar neler denediniz?

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

omerismail

önce:
sudo apt-get install linux-backports-modules-hardy
komutu ile bu paketi indirdim.
sonra
sudo rmmod iwl3945; sudo modprobe iwl3945
komutu yazarak sonlandırdım.
ışık yandı fakat bu seferde kablolu bağlantım ve ses gitti.
yardımcı olacaklar?
yardım
selamlar

omerismail

ışığı yanmıyor fakat wirelles ile bağlanmaya çalışıyorum. ışığı yandığı zamanki gibi değil ama yinede bağlanıyorum. ışığı yanarken çok daha fazla bağlantı yakalıyordum. selamlar