Java Hakkında Yardım

Başlatan Python, 16 Ekim 2008 - 03:11:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Python

Merhaba Arkadaşlar,

Bilgisayarıma Ubuntu'yu kuralı bir hafta oldu anlayacağınız çok acemiyim...forumu 1 haftadır okuyorum fakat jva ile ilgili sorunlarımı bir türlü çözebilmiş değilim. Forumda anlatılanları harfi harfiyen yaptım gerek sources.list güncellemek olsun gerekse diğer anlatılanlar fakat hiç birisi sorunumu çözmedi. Ubuntu'yu çok seviyorum fakat bu sebeplerden dolayıda bilgisayarımdan kaldırmak istemiyorum...

Benim sorunum şu;

Tarayıcı firefox kullanıyorum. java destekli bir siteye girdigim zaman bir plugins yüklememi söylüyor bu ise sizlerinde bildigi gibi Java oldugunu söylüyor.. ne yaptıysam bir türlü kuramadım lütfen bu konuda destek verirseniz cok sevinirim...

Bilginin Efendisi Olmak için, Çalışmanın Esiri Olmak Gerekir - Linux For Humans

foma

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
Sorununu çözebilir.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

Python

ilgin için teşekkür ederim ama sanırım bir hata veridi

hata:

E:dpkg was interrubted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem

teşekkürler...

foma

sudo dpkg --configure -a komutunu vermeyi dene.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?

Python

denedim fakat çalışmadı olmuyor :S

teşekkürler...

foma

Komutu verdiğinde ne diyor?

Python

eğer sizce bir mahsuru yoksa msn adresim profilimde var canlı bir şekilde uygularsak belki başarabiliriz ne dersiniz ?

Sypro

Öncelikle hoşgeldiniz. Forumda sırası ile yapmanız gerekenleri kısaca özetlersek, ilk olarak forum kurallarını okumalısınız, eğer forum kurallarını okursanız konularınızı açmadan önce arama yapmanızı, eğer ki benzer bir konu yok ise uygun yerlere açmanız gerektiğini ve büyük harfleri pek kullanmadığımızı anlarsınız. Daha sonra konuyu açacağınız bölümü belirlediyseniz oranın kendine ait kurallarını okumalısınız, bunu yaparsanız acemiler için ilk durak'ta sadece bilgi veren topiclerin olduğunu, soru ve sorunlarımızı oraya yazmadığımızı öğrenirsiniz. Ve son olarak msn ya da başka bir anlık mesajlaşma aracı üzerinden destek vermiyoruz, sorunların çözümleri kalıcı olacak ise forumda konuşulup forumda çözülmesi gerekiyor ki gelecekte aynı sorunu yaşayanlar arama sonuçlarında sorunlarının çözümüne ulaşabilsin.

Unutmadan, sizden bir kod/komut girmeniz istendiyse, kodu/komutu girdiğiniz andan sonra terminalde çıkanları buraya aktarmazsanız (tabii ki code tag'i içinde) kimse yardım edemez.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Python

tamam teşekkürler. ha bu arada "Disribution Upgrade" çalıştı 1,5 saat kadar bi UpGrade yaptı bilgisayarı yeniden başlattım kullanıcı adı ve şifresini girdikten sonra ekranım öylece kalıyor hiç bir işlem yapmıyor şuan windows tan yazıyorum yapmam gereken hakkında yardımcı olursanız sevinirim...

Sypro

ups

Bu soru java ile alakalı değil, o yüzden http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4142.0.html topicinden devam edecek isek Java probleminin çözülüp çözülmediğini bildirirseniz bu konuyu etiketler ve kapatırız.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

aliosman

arkadaşlar java eklentisi olan sitelerde sorun yaşıyorsanız fotumumuz da bi kaç yerde çözüm yazılmış ama bu konuyada girenler için bi de ben yazım kimse eli boş dönmesin istedim
ubuntu kuran herkes
1. yol    sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras        komutunu  donatılar---> uç birim (terminal) den verirse ve,

2. yol      synaptic paket yöneticisinden ubuntu-restricted-extras  diye aratarak bu paketi yüklemesi

java sorunlarını genelde kaldırır
bende şu anda bu yüklemeyi yapıyorum sonucu bildiririm ;)
Ücretsiz Web Site Yapılır!

erginemr

aliosman

önemli degil
flash player falan kuruldu java ile çalışan  okeye giremedim bi de rest atım bakalım ;)

aliosman

ya rest te attım ama java olmadı
tarayıcımın sol alt köşesinde start : applet not initializing gibi bişi yazdı ama
sorun değil ögrenip halledecem ve kesin sonucu da buraya da yazacam ok şimdilik herkes kib sın

erginemr

Java kurmak için:
sudo apt-get install sun-java6-jre
komutunu kullanabilirsiniz.

aliosman

Alıntı yapılan: erginemr - 19 Ekim 2008 - 20:02:54
Java kurmak için:
sudo apt-get install sun-java6-jre
komutunu kullanabilirsiniz.
kurdum ama yine olmadı
oyun sayfası açılıyo oyun açılmıyo

erginemr

Oyun sayfasının linkini buraya yazar mısınız? Bir de ben deneyeyim.

bk-bk

benim  sorunum şöyle:

Sistemimde java6 yüklü.Synaptic ten kurdum.Oyun sitesinde oyun oynayabiliyorum fakat ''satranc'' oyununda; piyonu son kareye cıkardıgımda  vezir,kale ..vb secenekleri göremiyorum ,uyarı kutucugu kapalı olarak gözüküyor.

java sitesinden  test ettigim de ise sisteminizde güncel java sürümü yüklü degil ! uyarısı alıyorum.Güncel olan java6 update 10 diyor.

''bin'' uzantılı bu dosyayı masaüstüne indirdim ama kuramadım. umuyorum ki  bu update ile sorun cözülecek gibi fakat :

masaüstüne indirdigim bu ''bin'' uzantılı dosyayı nasıl kurarım ? kurmam gerekir mi ? sorunumun update ile bir alakası varmı dır ?
herkes layık olduğu yerdedir

casperil

Ben de foruma yeni üye oldum ve ubuntu konusunda oldukça acemiyim..

Üye olmadan önce bu forumdan okuduklarımla java yüklemeye çalıştım ama sanırım başarılı olamadım ve şuanda bir sorun veriyor:

E:dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.

Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

ironic

Alıntı yapılan: casperil - 26 Ekim 2008 - 17:01:48
Ben de foruma yeni üye oldum ve ubuntu konusunda oldukça acemiyim..

Üye olmadan önce bu forumdan okuduklarımla java yüklemeye çalıştım ama sanırım başarılı olamadım ve şuanda bir sorun veriyor:

E:dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.

Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

http://www.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2484.0.html

tukre

Alıntı yapılan: bk-bk - 25 Ekim 2008 - 07:39:31
benim  sorunum şöyle:

Sistemimde java6 yüklü.Synaptic ten kurdum.Oyun sitesinde oyun oynayabiliyorum fakat ''satranc'' oyununda; piyonu son kareye cıkardıgımda  vezir,kale ..vb secenekleri göremiyorum ,uyarı kutucugu kapalı olarak gözüküyor.

java sitesinden  test ettigim de ise sisteminizde güncel java sürümü yüklü degil ! uyarısı alıyorum.Güncel olan java6 update 10 diyor.

''bin'' uzantılı bu dosyayı masaüstüne indirdim ama kuramadım. umuyorum ki  bu update ile sorun cözülecek gibi fakat :

masaüstüne indirdigim bu ''bin'' uzantılı dosyayı nasıl kurarım ? kurmam gerekir mi ? sorunumun update ile bir alakası varmı dır ?

bu sorunu bende yaşıyorum javanın sitesinden .bin uzantılı dosya indirdim karşılıklı bakısıyoruz kuramadim :(

heartsmagic

Yeni açtığın başlıkta bu konu devam ediyor. Oradan devam etmek daha iyi olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yucela

merhaba ben javayı yükledim terminalden yüklüyor. fakat java - versiyon dediğim zaman cold not uyarısı alıyorum. bu arada synapatck paket yöneticinse 6u 10 nerde bulamıyorum.ben yardımcı olurmusunuz.

heartsmagic

Alıntı yapılan: yucela - 02 Aralık 2008 - 18:49:40
merhaba ben javayı yükledim terminalden yüklüyor. fakat java - versiyon dediğim zaman cold not uyarısı alıyorum. bu arada synapatck paket yöneticinse 6u 10 nerde bulamıyorum.ben yardımcı olurmusunuz.

@yucela, diğer başlıkta sana http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4842.0.html başlığına göz gezdirmeni söylemiştim. Baktın mı? Baktıysan neden oraya değil de buraya sordun soruyu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fallofahero

merhabalar benim java kurulumu konusunda hiç sorunum yok 9.04 64bit kullanıyorum 0 dan temiz kurulum yaptım ve javayı depolardan direk kurdum ancak mesela yapikredi.com.tr adresinden sağ üstteki "internet şubesi giriş" kısmını tıklamıyor üstüne gelince durum çubuğunda adres yerine "javascript:;" yazıyor bende yada işbankasının sitesi isbank.com.tr de de aynı şekilde giriş butonu tıklamıyor bu sorunların java ile ilgisi var mı acaba yoksa asp ile ilgili sorunlar mı ilginçtir sanal xp de de aynı sorunla karşılaşıyorum