[çözüldü] vakıf guraba hastanesi sayfasında java script çalışmıyor.

Başlatan omerismail, 12 Ekim 2008 - 21:21:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

vakıf guraba sayfasına girdim. muayene için gün almak istedim. birinci sayfayı geçiyorum. ikincide ilerlemiyor. aşağıda javascript 49,50 gibi muayene bölümlerine tıkladığımda çıkan gösteriler ama açılmıyor. sun-java6-jre yi yükledim.yinede sonuç yok yardım
selamlar

egitimist

Bu tür, iexplorer bağımlılığı olan siteleri görüntülemek için forumda ies4linux adlı wine temelli bir yazılımın kurulum bilgileri var.

omerismail

pardus kurduğumda oradada firefoks ta çalışmıyordu fakat kongreour (sanırım doğru yazdım) web browser ile çalıştı. ubuntuda bu web  tarayıcıyı kullanabilirmiyiz.
selamlar

eldirr

Alıntı yapılan: omerismail - 20 Ekim 2008 - 10:26:35
pardus kurduğumda oradada firefoks ta çalışmıyordu fakat kongreour (sanırım doğru yazdım) web browser ile çalıştı. ubuntuda bu web  tarayıcıyı kullanabilirmiyiz.
selamlar

Ubuntu depolarında mevcut olması lazım Konqueror'ın. Fakat bu bir KDE ortamı programı olması nedeniyle yüklerken yanında bir çok KDE ile ilgili daha dosya da yükleyecektir.

egitimist

Alıntı yapılan: omerismail - 20 Ekim 2008 - 10:26:35
selamlar

Pardus Konquerorda çalışıyor ama Ubuntu/firefoxta çalışmıyor, bu sanırım sisteminde java yazılımları eksik yüklenmiş. Ubuntu altında bu komutu işletir misin?
sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

omerismail

programı kurmaya çalıştım. şu an dakikalarca
sun-java6-jre yapılandırıyor da bekliyor daha devam edecekmi_ne kadar?
yoksa başka bir şey yapacakmıyım acele lütfen

eren

Alıntı yapılan: omerismail - 22 Ekim 2008 - 21:51:11
programı kurmaya çalıştım. şu an dakikalarca
sun-java6-jre yapılandırıyor da bekliyor daha devam edecekmi_ne kadar?
yoksa başka bir şey yapacakmıyım acele lütfen

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

Bu komut bazen işe yaramıyor bazı makinelerde sorun çıkartıyor. Örneğin benim makinemde de sorun çıkartıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

kafkasyali

Uç Birim'den Java kurulumda ben de sorun yaşıyorum. Tavsiyem, Javayı Synaptic'ten kurup sonra sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras komutu vermenizdir. Bu şekilde yaptığımda bende sorun çıkmadı. Fakat tamamını Uç Birim'den kuracağımda lisans Java anlaşmasını bir türlü onaylayamadım.

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

erginemr

Alıntı yapılan: kafkasyali - 22 Ekim 2008 - 22:07:44
Uç Birim'den Java kurulumda ben de sorun yaşıyorum. Tavsiyem, Javayı Synaptic'ten kurup sonra sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras komutu vermenizdir. Bu şekilde yaptığımda bende sorun çıkmadı. Fakat tamamını Uç Birim'den kuracağımda lisans Java anlaşmasını bir türlü onaylayamadım.

Lisans anlaşması ekranında <Tamam> yazısına gelmek için Tab tuşuna basmak gerekiyor.

ebubekirs

Alıntı yapılan: erginemr - 22 Ekim 2008 - 22:29:15
Lisans anlaşması ekranında <Tamam> yazısına gelmek için Tab tuşuna basmak gerekiyor.

Ek olarak F12 tuşu ile de geçilebilir.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

kafkasyali

@erginemr & @ebubekirs

Bundan sonraki kurulumda denerim. Demek bu kadar basitti :) Linux'ta yeter ki sorunu çözmeye çalışalım. Örnekte de görüldüğü üzere birden fazla kurulum yolu ve tuş kombinasyonu kullanılabiliyor  ;)

Her ikinize de teşekkürler.

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

omerismail

javayı yeniden kurdum. yine olmadı. bende konqueror yükledim. ondada sistemde flash player yüklü olduğu halde flash player yüklemeye çalışıyor depolarda 32 bit olduğundan yüklemiyor. ne yapmalıyım.?
bu arada hastane sayfasına girebiliyorum fakat video seyredemiyorum. konqueror da
selamlar

erginemr

Konqueror kullanmadığım için ilk elden bilgi veremeyeceğim ama şu Türkçe forum başlığı size faydalı olabilir:
http://doctus.org/konqueror-flashplayer-yukleme-t13498.html