[Çözüldü] getdeb sayfasında video seyredemiyorum

Başlatan omerismail, 08 Ekim 2008 - 16:54:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

getdeb sayfasında oyunlar bölümünde demo oyun görüntülerini seyredemiyorum. fareyi sağ tuşla tıklıyorum. engellendi diyor. ne eksik acaba? bunları seyredebilmem için neler kurmam gerekiyor.
selamlar
bu arada ubuntu ile aram gittikçe düzeliyor. yani linux ile birçok eksiğim olmasına rağmen.
ubuntuda vlc ve mplayer indirdim. vcd filmine tıklıyorum bir hata mesajı yazıyor ama rahatça seyredebiliyorum.
harici hdd yi görememe sorunumuda çözdüm. xp de iken taktım sonra bilgisayarı kapattım kapalı iken hdd yi çıkardım. şimdi görüyor.
memory stick ve mmc kartımı zaten görüyordu.
rar dosyalarını unrar jurdum şimdi içine girebiliyorum.
gmountiso kurdum. biraz zorlansamda şimdi sanal cd.leri açabiliyorum burada sorunum şimdi exe dosyalarını açabilmek. wine kurdum ama acemi olduğumdan sorun yaşıyorum. burada xp içinde kurulu olan programı mesela exe ile kurulmuş masa üstünde ikonu bulunan program dosyasını wine ile açabilirmiyim. ingilizce dersi var ve xp de kurulu macromedia var. macromedia ikonuna tıklasam wine ile çalışırmı yoksa exe olarak wine içine kurmalımıyım.? deneyeceğim ama xp bozulurmu bilmediğimden korkuyorum.
selamlar

eren

Örnek bağlantı adresi verebilir misiniz? Dediğiniz siteye baktım ancak video göremedim.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

extremebrutal

Alıntı yapılan: Eren - 09 Ekim 2008 - 00:50:42
Örnek bağlantı adresi verebilir misiniz? Dediğiniz siteye baktım ancak video göremedim.

Sanırım buradaki oyun isimlerinin bazılarının yanlarında yazan "videoyu izleyin" den bahsediyor arkadaş.

eren

O video görüntüleri YouTube.com üzerinden alınıyor, YouTube kapalı olduğu için izleyemezsiniz. Bende başka şeyler arıyorum sitede. :D
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eren

Eğer YouTube.com açılsın istiyorsanız aşağıda yer alan iki konuyu inceleyin ve sırası ile deneme yapın. İlk önce 1. maddeyi deneyin.

1- DNS adresleri ve değiştirme
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3836.0.html

2- Hosts dosyası değiştirip girme
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2806.0.html

omerismail

videolar youtube sitesi kapalı olduğundan seyredilemiyorsa o zaman sorun yok. ben acaba eksik bir şey mi var onu merak ediyordum. şu an 2 sorunum var notebook ta liteon camera var amsn kurdum çalıştıramadım. birde kablosuz ağ bağlatılarda sorunlarım var. ilk kurduğumda bağlandığım kablosuz ağa şimdi arama dönüyor ama bağlantı yok. update den sonra bozulma olmuşmudur?
selamlar

eren

Bu sorunların hepsi için lütfen ayrı ayrı başlık açın çünkü 1 başlıkta ancak 1 sorun çözülebiliyor.