[Çözüldü] Sun virtualbox "spawning session" problemi

Başlatan senmut, 07 Ekim 2008 - 20:01:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

senmut

Merhabalar,

UBuntu 8.10 çıkmış upgrade etsene dediler, upgrade ettim. ekran kartı ve virtualbox dışında sorun yok. Ekran kartı effectleri pasif hale getirdi. Ayrıca Virtualbox ı açtığımda start yaptığımda "spawning session" hatası veriyor, bu durumu yaşayan varmı? çözümü varmıdır?

Nvidia ekran kartının effect'lerini nasıl aktif hale getirebilirim 8.10 da. envyNG açılmıyor.

Teşekkürler

kernel

merhaba bahsedilen uyarı 2.0.2 virtualbox versiyondan kaynaklanan bir durum."vboxdrv" modülünün uyumu olmadığından kaynaklanıyor,ayrıca diğer linux sürümlerinde de bu sorun var.ileriki zamanda olan güncellemelerle bu sorun çözülücektir.
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..

senmut

Kısa zamanda çözülür mü, nvidia konusunda da sorunlar var. bunun çözümü varmı ?

kernel

8.10 ubuntu versiyonu güncel dağıtımı ay sonunda çıkıyor o zaman tekrar denemek lazım,ona göre bişey söylenebilir.ama bu ay sonuna kadar virtualbox güncelleme yaparsa,sorun çözülür.
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..

heartsmagic

Alıntı yapılan: senmut - 08 Ekim 2008 - 19:12:39
Kısa zamanda çözülür mü, nvidia konusunda da sorunlar var. bunun çözümü varmı ?

Var olan sürücüleri kaldırıp, eğer çalıştırabilirsen Envy ile, çalıştırmazsan Kısıtlanmış Sürücüler ile yeniden kurmayı deneyebilirsin.

Ayrıca çalışmayan Nvidia mı Compiz mi iyi irdelemek lazım. Zira çalışmayan Compiz ise yukarıdaki tavsiyeye hiç girişme.

glxinfo | grep render

Yes döndürüyorsa sorun Nvidia değildir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

senmut

tx@tx:~$ glxinfo | grep render
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Error: couldn't find RGB GLX visual or fbconfig

erginemr

Intrepid altında, Virtualbox "spawning session" hatası için ecnebi forumda şöyle bir başlık açılmış ve çözüme ulaşmış:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=921774

Sorunun kaynağı, vboxdrv modülünün yeni çekirdek için güncellenmemesiymiş. Çözüm olarak da konsoldan:
sudo /etc/init.d/vboxdrv setup
komutunun çalıştırılması önerilmiş.

senmut

Teşekkür ederim. Çözüme ulaştı. Şİmdi "Ekran kartını nasıl çözcez?" diye düşünüyorum.

erginemr

Alıntı yapılan: senmut - 14 Ekim 2008 - 17:00:52
Teşekkür ederim. Çözüme ulaştı. Şİmdi "Ekran kartını nasıl çözcez?" diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun.

Ekran kartı konusunda:
Alıntı Yap...Var olan sürücüleri kaldırıp, eğer çalıştırabilirsen Envy ile, çalıştırmazsan Kısıtlanmış Sürücüler ile yeniden kurmayı deneyebilirsin...

senmut

Envy i kurdum sonra üzerindeki 4 farklı numaralı driver i seçtim kurdum ama hiçbiri çözüm olmadı yine her açılışta low graphic uyarısı veriyor. Başka yöntemi varmı?

erginemr

Envy konusuna, açtığınız şu başlıktan devam ederiz. VirtualBox'a ait bu başlığı [Çözüldü] olarak etiketleyip kilitleyelim.