Ubuntu kurdum arkadaşıma, evde kontrol ettim çalıştı fakat onda çalışmadı

Başlatan senmut, 01 Ekim 2008 - 13:06:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

senmut

Merhabalar,

Evde sorunsuz defalarca açtım çalıştı, evine götürdü 1 akşam açmadı ertesi gün açtı, açılışta ubuntuyu seçtim dedi sonra ubuntu açılma yerinde siyah ekranda "infrag" diye bir şey yazıyor ve ubuntu açılmıyor hatta bekledikten sonra windows a dönüyor diyor. bunun sebebi tahminen ne olabilir. kasada hiçbir şey yapılmadı nedir bu ilginç sorunun nedeni sizce?

heartsmagic

Tahminen bir şey söylemek çok zor, hele hele hatayı tam anlamıyla göremedikten sonra.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mozakca

Size başıma gelen olayı anlatayım ondan sonra sorun hakkında aklınızda bir şeyler oluşursa burada bizimle paylaşırsınız.

Okulumdaki bilgisayarlardan birini hiç hatasız kurdum. Birkaç kez test ettim. Hatasız çalıştığını anlayınca kapattım. Ertesi gün geldiğimde bilgisayar beni mavi ekranla karşıladı. (Windowsun malum hatası)

Neyse çökmüş diye ben yine bilgisayarı tekrardan kurdum. Üçüncü gün yine aynı. Sonra bir programla hard diskte bir bozulma var mı diye (bad sectör taraması) kontrol ettim ve hard diskin başlangıç sektörlerinde bir sürü hata buldum ve düzelttim.

Bunun sonrasında bilgisayarı tekrardan kurdum şimdi çökme yok ama bilgisayar bir kaç açılış ve kapanıştan sonra hata veriyor. Kapatıp tekrar açtığınızda yine düzeliyor.

Özetle diyeceğim belki sizin de buna benzer bir sorununuz olabilir. Bunun dışında söyleyebileceklerim bu kadar. @heartsmagic arkadaşımızın da söylediği gibi bilgisayarınızı yakından görmek gerekebilir.
sevgi, emek ister.