Toshiba 2410-303 built in sd card reader problemi

Başlatan serdar, 29 Eylül 2008 - 03:04:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serdar

slm arkadaşlar

Toshiba 2410-303 laptop üzerinde ubuntu 8.04 kullanıyorum. Ubuntunun 6.06 sürümünden bu yana aynı
problemi yaşamaktayım. problemi her araştırışımda bir sonraki kernel de sorunun çözüleceğine dair
yazılar okuyorum fakat şu ana kadar bir gelişme yok :(

Build in sd card reader ı bir türlü çalıştıramadım
lspci -v
ile şu çıktıyı alıyorum

02:0d.0 System peripheral: Toshiba America Info Systems SD TypA Controller (rev 03)
Subsystem: Toshiba America Info Systems Unknown device 0001
Flags: medium devsel, IRQ 255
Memory at fce06800 (32-bit, non-prefetchable) [disabled] [size=512]
Capabilities: <access denied>

çalıştırmayı becerebilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

herkese iyi çalışmalar dilerim...

eren

https://wiki.ubuntu.com/LaptopTestingTeam/ToshibaSatellite2410-303

Denenmemiş sizin dizüstü ancak yakın serilerin bazılarında çalıştırmayı başarmışlar.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

serdar

evet bu sayfayı görmüştüm. sanırım Toshiba driver konusunda iş birliği yapmak istemediği için sorun yaşanıyormuş. Bu tutumunu değiştirmediği sürece bu problem çözüleceğe pek benzemiyor :(

eren

Şu an test ettiğim makine de size yakın bir seriden. Alpha6 ile kart okuyucusu çalışıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

serdar

çalıştırdığınız kart okuyucu Toshiba America Info Systems SD TypA Controller mı? eğer öyleyse nasıl çalıştırdığınızı anlatabilirmisiniz?

serdar

heartsmagic

Görünen o ki sorun Ubuntu sorunu değil, sürücü desteğinin olmaması sorunu. Ubuntu geliştiricileri de kernele bel bağlamışlar ancak ne yazık ki bir gelişme yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.