T-Shirt bastırma

Başlatan palugenclik, 01 Nisan 2008 - 23:22:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

palugenclik

Merhaba arkadaşlar aklımda şöyle bir şey var.Bilmiyorum gerçekleşebilir mi?Linux logolu Ubuntu yazılı yazlık t-shirt bastırabilir miyiz?Çoğunluk sağlanamazsa Genel Linux ta olabilir.Önceden böyle bir şey olduysa veya varsa almak istiyorumda.Bilgilendirirseniz memnun olurum...

Maria

Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu logosunu kullanan T-Shirt bastırmak için Canonical firmasından izin almanız gerekiyor. Çünkü logolar tescilli ve izin almadan kullanmak yasa dışı oluyor.

Eğer pazarlama (satış) amacınız yoksa ve kendiniz için böyle bir şey düşünüyorsanız Canonical'ın karşı çıkacağını sanmıyorum.

Sypro

Linux logolu derken pengueni kast ettiniz sanırım. Linux pengueninin altına Ubuntu yazısı çok kavram kargaşası içerir bence. Ya Linux yazılı Penguen logolu ya da Ubuntu yazılı ve Ubuntu logo'lu olması daha uygun gibi. Ki ztn online store'larda ikisi de mevcut.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

umutubuntu

Bastırmaya ne hacet var Ubuntu shop'ta bulunan örneklere bir bakın derim son derece güzeller hem Ubuntu'ya katkınız olur.

https://shop.canonical.com

demir

Ubuntu'dan bir t-shirt aldım..

Bir bardak ve bir de stres topu çok güzel.. 1 haftadan önce de geliyor...

Fiyatları düşük ancak posta ücreti biraz fiyatı yukarı çekiyor...
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

palugenclik

Türkiye de herhangi bir firma bunun satışını yapıyor mu?

umutubuntu

Türkiye'de satışı yapılmıyor,siteden siparişinizi veriyorsunuz size kargo ile ulaştırılıyor.

Örnek :
Alıntı yapılan: demir - 01 Nisan 2008 - 23:41:02
Ubuntu'dan bir t-shirt aldım..

Bir bardak ve bir de stres topu çok güzel.. 1 haftadan önce de geliyor...

Fiyatları düşük ancak posta ücreti biraz fiyatı yukarı çekiyor...

palugenclik

Kargo maliyeti nedir acaba?

heartsmagic

Uzun bir süre önce bir fincan, bir stres topu bir de anahtarlık almıştım. Şimdi bakınca yine gaza gelip bir Ogio Messenger Bag ve Hoody aldım. Gitti paracıklar :)

Not:22 pound hava yolu, 16 pound kara yolu. Haliyle kara yolu daha uzun sürede geliyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

demir

sordunuz diye söylüyorum.. söylemesi ayıp :))

bir t-shirt, bardak ve stres topu: 26.20 dolarlık ürüne  24.83 doları ise hava yolu ile kargoya ödemişim...
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

palugenclik

Cevaplarınız için teşekkürler kayıt oldum.Siparişte veriyorum ...

zulfikar

Peki odemeleri kredi karti ile mi yaptiniz ? Urunu alinca nakit odeme yapila biliyormu veya baska odeme yontemleri varmi kredi karti haric.

heartsmagic

@zulfikar, siteye gidersen sağ alt tarafta ödeme yöntemlerini görürsün.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zulfikar

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Eylül 2008 - 05:16:04
@zulfikar, siteye gidersen sağ alt tarafta ödeme yöntemlerini görürsün.

Oradakilerin neredeyeyse hepsi kredi karti. Birde paypal var onada para yuklemek icin kredi karti gerekiyor. Ben yurtdisinda kaldigimdan ve bizim burda kredi karti kullanilmadigindan baska bir yol varmi diye sormusdum.

erginemr

Alıntı yapılan: zulfikar - 10 Eylül 2008 - 14:16:48
...
Oradakilerin neredeyeyse hepsi kredi karti. Birde paypal var onada para yuklemek icin kredi karti gerekiyor. Ben yurtdisinda kaldigimdan ve bizim burda kredi karti kullanilmadigindan baska bir yol varmi diye sormusdum.

:o  Nasıl?! Hangi ülkede yaşadığınızı sorabilir miyim?

zulfikar

Alıntı Yap
:o  Nasıl?! Hangi ülkede yaşadığınızı sorabilir miyim?

Hollanda da kaliyorum ve burda kredi kartini normal vatandaslar kullanmaz, gerek de yok. Sadece ihtiyaci olanlar alir. Onlarda ya isleri geregi veya cokca seyahat edenlerdir, onun disinda pek fazla talep olmaz. Kredi karti yerine banka karti kullanilir ve herkesin maasi bakasina yatar ve onu kullanirlar. Extra harcamalar icinde isteyen kartina limit actirabilir. Bu sayede parasi olmadiginda veya daha maasinin yatmasina var ama parasini bitirdiginde limitinden kullanir. Parasi yatincada once extra kullandigi para kapatilir.

Yani anlayacaginiz Hollanda disinda banka kartlari ile internetten alisveris yapilamiyor. Eger ille de disarıdan alisveris yapacağım diyenler de kredi karti aliyor veya kredi karti olan birine aldiriyor. Hollanda sitelerinden yaptigin alisverisleri de genelde cargo gelince pesin odenir. Tabi bankadan da odenebiliyor ama benim tercihim genelde elden vermek, ne olur ne olmaz diye.

Herhalde aciklayici olmustur.

FUBU

Alıntı YapHollandada kaliyorim ve burda kredi kartini normal vatandaslar kullanmaz, gerek de yok. Sadece ihtiyaci olanlar alir onlarda ya isleri geregi veya cok ca seyehat edenlerdir, onun disinda pek fazla taleb olmaz. Kredi karti yerine banka karti kullanilir ve herkesin maasi bakasina yatar ve onu kullanirlar extra harcamalar icinde isteyen kartina limit actira bilir bu sayede parasi olmadiginda veya daha maasinin yatnasina var ama parasini bitirdiginde limitinden kullanir.Parasi yatincada once extra kullandigi para kapatilir.

Ne kadar güzel.  :)
Burada kredi kartı edinme olayı liseden başlar..
Tam hatırlamıyorum da geçenlerde ziraat bankası genel müdürü müydü neydi birine sordular. Yabancılar ha bire bankacılık sektörüne giriyorlar türkiyede. Sonumuz ne olacak diye? O da siz niye korkuyorsunuz, yabancılar bizim türk bankalarından korksun gibi birşeyler demişti yanlış hatırlamıyorsam. Biz çılgın gibi zengin ediyoruz burada bankaları kredi kartı gibi işlerle.. Ve türk bankaları gerçekten çok zengin şu an. Demek adam tesbitinde haklıymış..
Konu dışı oldu, özür dilerim.

eren

Banka kartında (standart para çekme kartı)  Visa ya da Master Card özelliği var ise tüm dünyada geçerlidir, Hollanda da geçer diye bir sınır koyamazlar. Örneğin babamın maaş kartı ile hem Almanya hemde İngiltere üzerinden alışveriş yaptım ve hiç sorun vermedi. Master Card ve Visa'nın bankalarda bulunan sözleşmelerini okursanız tüm dünyada geçtiğini görebilirsiniz.

Örnek olarak Fortis'e bakacak olursak Visa sisteminde yer aldığını görebiliriz.

http://www.fortis.nl/ondernemingen/ClientCorner_Details.asp?B=71
https://www.theworldcard.nl/content/aanvragen_creditcard/?tabId=102

Not: Banka kartına bankalar alışveriş yapılabilmesi için Master Card ya da Visa özelliği koymak zorunda çünkü alınan bankanın olmayan post makineleri kartı bu sistem sayesinde tanıyorlar.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

zulfikar

Eren soyledigin de haklisin normal gunluk kullanimda kullanabiliniyor diğer ulkelerde ama internetten olmuyor. Internetten alisveris yapinca kredi karti numarasi soruyor bizim kartlarin numarasida banka karti diye geciyor yani internetten pek mumkun degil bizim banka karti ile alisveris yapmamiz. Dedigin gibi baska ulkelerde banka karti ile alisveris ve bankamatikten para cekilebiliyor tabi master veya visa destekli olmasi gerekiyor.

ubunturk

Toplu alımlarda indirim yaparlarsa alalım forumca :D
Türkiye'de hiç bir şey oturmuş değil ki Ubuntu t-shirt'leri gelsin satılsın.Daha kullandığımız beta sürümlerinin indiriminden yararlanamıyoruz.
_,-O
O(_)) ubuntu
 `-O