[Çözüldü] Kapatma düğmeleri gitti!

Başlatan unnamed-05, 24 Eylül 2008 - 18:56:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unnamed-05

merhabalar..

Pencerelerin üstlerinde bulunan butonlar gitmiş durumda. Yani simge durumuna küçült, pencereyi kapat gibi butonların olduğu şerit tamamen gitti. Geri getirmenin bir yolu yok mudur? Şimdiden teşekkürler ..

OKAN

compiz i çalıştırdığınızda mı kayboldu? Veya ayarlarıyla oynarken?

unnamed-05

valla ne ara kayboldu bilmiyorum. bi gün bi baktım kaybolmuştu :). ben sonra farketmiş de olabilirim. compiz veya herhangi bir program yüklemedim.

Kutadgu

Bazen olabiliyor. Compiz den dolayı olduğunu sanıyorum. Yeniden başlatınca düzeliyor.

OKAN

Sistem>Tercihler>Advanced Desktop Effects Settings den Efektler kısmında Window Decoration ı seçili duruma getirin.

unnamed-05

Advanced Desktop Effects Settings diye birşey yok ki o menüde.

kafkasyali

compiz --replace

komutunu deneyebilir misiniz?

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

unnamed-05

compiz le ilgili bir durum değil daha hiç kurma girişiminde bile bulunmadım ki!.

edit: bilgisayar bi hata sonucu oturumu birden kapattı (bu aralar ara sıra oluyor). sonra yeniden açtım. düzelmiş. büyük ihtimalle o kodu girmemle oldu gerçi pek kavrayamasam da. sağolun

OKAN

Alıntı yapılan: unnamed-05 - 24 Eylül 2008 - 20:23:08
compiz le ilgili bir durum değil daha hiç kurma girişiminde bile bulunmadım ki!..

Compiz i kurmanıza gerek yok zaten. Ekran kartınızı tanıttıysanız ya da zaten sistem kendisi tanımışsa compiz çalışıyordur.

heartsmagic

Kurmandan ziyade zaten kurulu gelir. Eğer grafik kartı desteğin de sağlanmışsa bir şekilde compiz ya da buna sebebiyet verebilecek olan Ermald'ı etkinleştirmiş olabilirsin.

metacity --replace

komutu işe yarıyorsa şüphelendiğimiz şeydir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Mepis

Compiz ve Compiz ile ilgili ne varsa kaldirin bu sekilde pencereleriniz eski haline donecektir.

Sypro

Alıntı yapılan: unnamed-05 - 24 Eylül 2008 - 20:23:08
edit: bilgisayar bi hata sonucu oturumu birden kapattı (bu aralar ara sıra oluyor). sonra yeniden açtım. düzelmiş. büyük ihtimalle o kodu girmemle oldu gerçi pek kavrayamasam da. sağolun

O zaman etiketleyip kapatıyorum. Hatanın tekrarı halinde burada yazılanları deneyebilirsiniz. Genellikle compiz ile ilgili bir sorun olduğu için ilk olarak makineyi yeniden başlatmanızı, sorun çözülmemişse compiz'i kapatmanızı, yine olmazsa compiz paketlerini kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. (Verilen çözüm önerilerini sıraya dizdim:) )

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."