[Çözüldü] Synaptic DVD+RW Sorunu

Başlatan s1bernet1k, 01 Nisan 2008 - 03:45:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s1bernet1k

Merhaba arkadaşlar synapticten program kurarken biliyorsunuzki bazen ubuntu cd sinin sürücüye takılmasını istiyor . ubuntu 7.10 cd sini LG+rw sürücüsüne taktıyorum  tamam tuşuna bastıgımda synaptic işleme devam etmiyor normal cd nin içeriğini görüyororum fakat synapticden program yüklerken devreye girmiyor lutfen yardım /etc/fstab dosyasının içerigi şu şekilde
Alıntı Yap
# /etc/fstab: static file system information.
#
#  -- This file has been automaticly generated by ntfs-config --
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>

proc /proc proc defaults 0 0
# Entry for /dev/sda1 :
UUID=598ba7ae-784d-4752-9597-082c832f3045 / ext3 defaults,errors=remount-ro 0 1
# Entry for /dev/sda5 :
UUID=8c7ae0ee-3e76-4b9b-91c0-4915fd049791 none swap sw 0 0
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

Sypro

alt + f2 ye basın çıkan kutuya

gksudo gedit /etc/apt/sources.list

yazın. açılan dosyanın en üstünde bulunan CD-Rom satırını ya silin ya da başına # koyun. kaydedip kapatın. terminale

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

yazın ve yapmak istediklerinizi tekrar deneyin.

not: yaptığımız işlemi merak ediyor iseniz, paket depolarından CD-Rom u çıkardık.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Sypro

o konu ile ilgili bir bug var aslında; ancak pek de önemli olmadığı için bildirmedim bu güne kadar.
o uyarı çıktığında hızlı şekilde 5-6 kere tamam'a bastığınızda "o yükleme için" bir daha sormuyor.
:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

s1bernet1k

Ya arkdaşım dediklerini yaptım ama işe yaramadı program yuklerken surekli synapticete cd rom için tamama basıyorum ama eskisi gib sorun halen devam ediyor..

s1bernet1k

fstab dosyasının içeriğine alltaki satırı ekledim sorun çözüldü arkdaşlar  aynı sorunla karşılaşan bir arkdaşamız olursa bu yöntemle halledebilir sorununu

# /etc/fstab: static file system information.
#
#  -- This file has been automaticly generated by ntfs-config --
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>

proc /proc proc defaults 0 0
# Entry for /dev/sda1 :
UUID=598ba7ae-784d-4752-9597-082c832f3045 / ext3 defaults,errors=remount-ro 0 1
# Entry for /dev/sda5 :
UUID=8c7ae0ee-3e76-4b9b-91c0-4915fd049791 none swap sw 0 0
/dev/scd0       /media/cdrom0   auto user,noauto     0       0

heartsmagic

CD takılmasını istemesi sadece sources.list'te Cd ile ilgili satır olması durumunda gerçekleşir. Sen sources.listten onu sildiğine ya da başına # koyduğuna arından da update ettiğine emin misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

s1bernet1k

Alıntı YapCD takılmasını istemesi sadece sources.list'te Cd ile ilgili satır olması durumunda gerçekleşir. Sen sources.listten onu sildiğine ya da başına # koyduğuna arından da update ettiğine emin misin?

Hiç bu kadar emin olmamıştım... yardımlarınız için genede çok teşekürler.

heartsmagic

Çok özür dilerim ben soruyu tamamen yanlış anlamışım. Dün akşam çok kötü bir baş ağrısı vardı ve okurken sanırım es geçtim. @Sypro'nun cevabı da tuz biber olmuş :)

Ben her güncelleme esnasında CD arıyor anlamışım, sense CD'yi taktığım halde görmüyor demişsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.