Virtual Box'da Ubuntu kurmak

Başlatan ulticode, 21 Eylül 2008 - 18:32:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ulticode

merhaba arkadaşlar. yıllardır windows kullanan biri olarak linux işletim sistemini öğrenmek istiyorum. ilk adım için herkes ubuntu'yu önerdiği için bende ubuntu ile başlamak istedim. babam windows'a alıştığı için maalesef bilgisayarıma ubuntu kuramıyorum. bende bu sebeple virtual box ile ubuntu kurmak istiyorum.

dün ubuntu'nun son versiyonunu indirdim. virtual box'dan kurmayı denedim. dil seçimini yaptım Install'a tıkladım bir anda ekran karardı. o anda müzik dinliyordum, müzik kesilmedi yine devam etti ancak ekran bir türlü gelmedi. bende mecburen reset attım. ikinci denememde dili seçtikten sonra cd'yi denetleme gibi bir seçenek vardı onu seçtim bu sefer ekran yine karardı. 5 sn sonra fare geldi, 5 sn sonra gitti.. böyle devam etti. ne olduğunu tam anlayamıyorum. bu konuda çok acemiyim.

bu arada şu anda kullandığım işletim sistemi windows vista home premium.. lütfen yardımcı olun arkadaşlar  ???

eldirr

Yükleme ekranından önce 'safe graphics mode' diye bir seçenek çıkıyor mu? Eğer varsa öyle bir seçenek bir de öyle denemek işe yarayabilir.

xxx3

bilgisayarınızın özelliklerini filan yazarmısınız virtual box anladıgım kadarıyla takılıyor bir de ek olarak ubuntuyu yeniden cd'ye yazın belki cd de sorun vardır ayrıca yeni yazacagınız cd nin yazma hızını düşürün böylece daha sağlıklı bir yazma işlemi gerçekleşir

ulticode

şimdi cd'ye düşük hızda yazıp deneyeceğim ve "safe graphics mode" olayına bakacağım inşallah olur bu arada bilgisayarımın özellikleri:

2.50 ghz intel core 2 quad işlemci (Q9300)
3 gb ram
1024 mb ati hd2400 pro pci express ekran kartı (512 mb ayrılmış bellek)

windows vista home premium işletim sistemi

ulticode

tekrar yüklemeyi denedim. yine aynı şekilde ekran karardı fare gelip gitti. en son olarak mavi ekran hatası aldım ve pc kendini resetledi :D yükleme ekranından önce "safe graphics mode" gibi bir şey maalesef çıkmadı :(

kafkasyali

VirtualBox yerine ücretli bir program olan Vmware'i deneyebilirsiniz. 30 gün boyunca sınırsız kullanacağız programı 30 gün sonunda Sanal pc üzerinde özellik değişimi yapmadan (sanal pc için ayırılan ram, disk bölümü gibi) Vmware Player ile sınırsız kullanmaya devam edebilirsiniz.

Daha geniş bilgi için şu bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

ulticode

cevap veren herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar. sonunda vista üzerinde ubuntu kurabildim :D (vmware ile ;) ) herkese çok teşekkürler