[Çözüldü] amaroK ve aMSN sorunu

Başlatan WarGasm, 20 Eylül 2008 - 23:03:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

WarGasm

Bugun Ubuntum'da kamerami kurduktan sonra (Easycam 2 araciligi ile) elektrikler kesildi. Easycam kurulmus ve amsn de bir arkadasima kamera acmistim, calisiyordu. Elektrikler geldikten sonra bilgisayarimi actigimda amaroK ve aMSN acilmamaya basladi. amaroK u acmaya calistigimda hicbirsey olmuyor ve acilmiyor, aMSN de ana pencere geliyor, kullanici adim ve sifrem kayitli baglan dedigimde Simdi baglaniyor yazisinda takilip kaliyor ve kapatamiyorum, simge durumuna kucultemiyorum, hicbirsey yapamiyorum. Gnome kullaniyorum. Sistemimde Enlightenment E17 de kurulu. Enlightenment'da da denedim, iki programda da hicbir islem olmuyor. Gnome masaustune gecip once amaroK ve aMSN de yeniden kurmayi denedim, bir degisiklik olmadi. kaldirdim yeniden kurdum, sonuc ayniydi. Exaile kurdum calisiyor ama amaroK'un yapilandirma ayarlari ve bazi ozelliklerinden dolayi pek kullanisli gelmedi. aMSN konusunda da uzun sure cesitli programlari kullandiktan sonra vardigim program oldugu icin alternatifleri denemeye pek sicak bakmiyorum. Bu konuda ne yapabilirim ?
Not : Su anda evde degilim, ama kafama takildi ve su anda olasiliklar uzerinde durmaya calisiyorum ne yapabilecegimi dusundugum icin bu sekilde bir konu actim. Komutlari su anda deneyemem ancak eve gittigimde deneyebilirim. Fikirlerinizi soylerseniz sevinirim.

atomkarinca

İki programı da konsoldan çalıştırıp çıkan hata mesajını buraya aktarabilirmisin.

WarGasm

@tanzer, rica etsem konuyu silebilir misiniz ? Su anda hersey normal calisiyor. Cozum olmadigi icin de cozuldu yazip kapatamayiz ;)

Xenophobia

Yeniden başlatmak çözüm olmuş olabilir, biz yinede bunu etiketleyelim.