Gizli Dosyalar

Başlatan spirit, 19 Eylül 2008 - 12:30:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spirit

Merhaba arkadaşlar.

Ben daha Ubuntu'da yeniyim. Hatta Linux'te yeniyim. Bir hafta oldu. Ama bir sorunum var. Onu çözemedim.

Şu Windows'ta iken dosyaları gizleyebiliyorduk. Onu Ubuntu'da yapamadım. Birkaç resim gizlemem lazım. Klasör üstünde sağa falan tıklayıp birşeyler yapmaya çaliştım. Ama bir türlü olmadı. Nasıl yapabilirim? Yardımcı olabilir misiniz acaba?

Şimdiden Teşekkürler
Dell Inspiron 6400 Core 2 Duo T7200-2gb
Ati X1400 256 mb Video Card
Bir ubuntu çek lucid olsun:)Az kaldi 2 yil aradan sonra bir format daha gelecek:)

eldirr

Klasörün adının başına nokta koyup öyle kaydet. Dosya gizli olacaktır. Gizli dosyaları görmek için de 'ctrl + h' tuşlarını kullanabilirsiniz.

munirekinci

mensch

Mesela şimdi nokta koyuduğum bazı klasörleri windowsfa kullanıyorum yada ubuntuda bazı bağlarla kullanıyorum. Bu durumda dosylara programlar erişebilirmi, isim değiştiği için erişilemiyor hatası vermez mi?

ironic

Alıntı yapılan: mensch - 06 Mart 2010 - 23:27:00
Mesela şimdi nokta koyuduğum bazı klasörleri windowsfa kullanıyorum yada ubuntuda bazı bağlarla kullanıyorum. Bu durumda dosylara programlar erişebilirmi, isim değiştiği için erişilemiyor hatası vermez mi?

Programların okuduğu dosyalarsa evet hata verir. Program ayarlarından adı değişen dosyayı tekrar göstermen gerekir.

mensch

Alıntı yapılan: ironic - 06 Mart 2010 - 23:33:37
Alıntı yapılan: mensch - 06 Mart 2010 - 23:27:00

Programların okuduğu dosyalarsa evet hata verir. Program ayarlarından adı değişen dosyayı tekrar göstermen gerekir.

Teşekkürler koordinatörüm :)

ahmetturan

bu konuyla alakalı benim şöyle bir sorum var.
ubuntu da kullandığım 2. diskin içinde "lost+found" klasörü var.
ben bu klasörün ismini ".lost+found" olarak değiştirirsem bir sıkıntı olur mu?
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

heartsmagic

Olabilir. Zira bu öntanımlı bir dizindir ve dosya sistemi düzeltmelerinde kullanılır. Olur da dosya sistemi denetlemesinde bu dizin algılanamazsa sıkıntı yaşayabilirsin. Gerçi bunları tahmin üzerine konuşuyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.