Öntanımlı Programları Nasıl Ayarlayabilirim?

Başlatan tragedy10, 18 Eylül 2008 - 11:20:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tragedy10

System>>>Preferences>>>Preferred Applications  yolundan yalnızca Web Browser, Mail Reader, Multimedia Player, Terminal Emulator, Visual, Mobility başlıkları altındaki programların öntanımlı olup olmayacağını seçebiliyoruz.
Öntanımlı programları daha ayrıntılı olarak ayarlayabileceğimiz bir yer var mı Ubuntuda?
Örnek;
"Print Screen" tuşuna bastığımda Ubuntunun kurulumunda bulunan "Take Screenshot" programı devreye giriyor.Ben "KSnapShot" ile bu işimi halletmek istiyorum.Nasıl yapabilirim?

ebubekirs

Şu an ubuntu üzerinde olmadığım için kesin cevap veremeyeceğim ancak, yine Sistem>Tercihler menüsünde Klavye Kısayolları şeklinde bir bölüm olması lazım. Oradan PrtScr tuşunun atandığı uygulamayı değiştirebilirsiniz.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ebubekirs - 18 Eylül 2008 - 12:45:11
Şu an ubuntu üzerinde olmadığım için kesin cevap veremeyeceğim ancak, yine Sistem>Tercihler menüsünde Klavye Kısayolları şeklinde bir bölüm olması lazım. Oradan PrtScr tuşunun atandığı uygulamayı değiştirebilirsiniz.

Teyit ediyorum, doğrudur. :)

ebubekirs

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 18 Eylül 2008 - 12:55:30
Teyit ediyorum, doğrudur. :)

:) Teşekkür ederim. Kontrol edemeyince insan merakta kalıyor :D
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

munirekinci

Klavye Kısayolları aracı ile tuşlara fonksiyon tanımlanmıyor. Programın sunduğu mevcut fonksiyonlar tuşlara atanabiliyor. Yani Gnome'un ekran görüntüsü alma programı yerine başka bir program kullanmak, bu araç ile mümkün değil.