Rar ile problemi olanlara tavsiye

Başlatan davuthan, 17 Eylül 2008 - 22:39:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

davuthan

Arkadaşlar, rar uzantılı dosyaları açarken crc hatası ve benzeri sıkıntılar yaşıyor iseniz -ki ben yaşıyordum- tesadüfen de olsa bi çözüm buldum. Özellikle torrentten inen filmlerde bu sıkıntı oluyordu. Yapmanız gerekenler şunlar;

İlk rar dosyasına sağ tıklayın ve arşiv yöneticisinde açın. rar dosyasının içindeki dosyanın boyutuna bakın ve dosyayı sürükleyerek dışarı çıkartın. Açılmakta olan dosyanın üstüne bir kez tıklayın. Pencerenin altında dosyanın boyutunun sürekli arttığını görebilirsiniz. Evet, tam dosya boyutu arşiv yöneticisindekine gelmesine çok az kala DUR butonuna tıklayın. Veri sonuna kadar çıkıyor ama hata vermiyor. Özellikle şifre olmamasına rağmen şifre soran dosyalarda işe yarıyor. Sıkıntısı olanların işine yarayacağına inanıyorum, paylaşmak istedim. ;)
www.davuthanyaman.com ~ Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol

atomkarinca

@davuthan; ben tam anlayamadım, siz şimdi şifreli rar dosyalarını bu yolla açtığınızı mı söylüyorsunuz?

davuthan

Hayır, şifreli olanları değil şifreli olmayıpta çıkartırken şifre soran dosyalar için geçerli.

munirekinci

Bu yöntem veri kaybına yol açabilir. Daha sağlıklı yöntemleri kullanmanızı öneririm.

fadike

Bu yöntem genellikle parçası eksik ya da hatalı indirilen paketlerde iyiişe yarar; ancak tam olarak değil. AÇılan dosya çoklu ortam paketi ise bozuk kısma dek sorun olmaz ama bozuk kısımdan sonrası için garantisi yok.

Ayrıca eksik parçayı bulup yeniden yüklemelisiniz.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

davuthan

valla ben defalarca bozuk parçayı tekrar yüklüyorum ama ısrarla crc hatasi veriyor uçbirimden unrar ile yapıyorum genelde bu hatayı veriyor bende tam sonuncu parçaya geldiğinde uçbirimi kapatıyorum son parça gelmiyor ama filmlerdede genelde sonundaki yazıların bir kısmı görünmüyor bununda bana bi gereği yok peki unrar a alternatif ne önerebilirsiniz kullanırken beta olduğu yazıyor daha stabil bi yazılım varmı ?

heartsmagic

CRC hatası kesinlikle eksik inen paketlerden dolayı kaynaklanmakta. Ubuntu altında ne arşiv yöneticisi ne de terminalden problem yaşamıyorum ben.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

edge_nabby

wine ile winrar kullanıyorum. eğer dosya eksik inmişse, "keep broken files" seçeneğini seçerek çıkartıyorum. böylece dosyanın indiği kadarı çıkmış oluyor. 8 partlık bir filmin ilk partını bu şekilde çıkartarak, filmin görüntü kalitesine falan bakabilirsiniz.