Audacious Takılıyor

Başlatan mbt28, 17 Eylül 2008 - 11:01:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mbt28

Intrepidde karşılaştığım bir sorun hem audacious ile müzik dinleyip hemde webde gezinemiyorum ya da farklı bilgisayarı azıcık kasacak bir şey oldumu takılma yapıyor. Çok sinir bozucu bir sorun delirtiyor. işlemcim amd athon 64 3200+ olmasına rağmen sadece xde açık audacioustan başka işlem yokken işlemci kullanımım %66 .

Ne yapabilirim?

eren

Bu normal bir durum değil. Dinlediğiniz parçalar yerel klasörde mi? Eğer Windows altında olan şarkıları Ubuntu altında olan bir çalıcı ile dinlemeye kalkarsanız böyle sorunlar olabiliyor.

Ayrıca benzer bir hata kaydında ses sürücülerinin yanlış yapılandırılmasından bahsedilmiş ve ses sürücüleri doğru yapılandırıldığında bu sorunun çözüldüğünden bahsedilmiş.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

mbt28

Müzikler ev dizinimin içinde. Başka uygulamalarda aynı sorun yok. Ses sürücüsünden olsa diğer programlarda niye aynı sorun ortaya çıkmıyor.

mbt28

Aynı sorun wine emülatöründe de var. Fİkri olan varmı? Eren sürücünün yanlış tanıtılmasından oluyorsa nasıl doğru tanıtırım?

atomkarinca

Audaciousta farklı bir ses sürücüsü kullanmayı dener misin? Mesela alsa ya da oss falan. Aynı şey wine için de geçerli. Bakalım durum ne olacak.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

mbt28

Alıntı yapılan: tanzer - 17 Eylül 2008 - 23:53:09
Audaciousta farklı bir ses sürücüsü kullanmayı denermisin.  mesela alsa ya da oss falan. Aynı şey wine için de geçerli. Bakalım durum ne olacak.
Farklı sürücülerde hiç ses yok.

Ses kartım tanınıyor ama seste sorunlar var. İşlemci olduğundan fazla çalışıyor ve işlemci yetmezse ses kesik kesik geliyor.

Hardy de böyle bir sorun yoktu.