Ubuntumu bozdum

Başlatan fremc, 16 Eylül 2008 - 18:30:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fremc

Her şey dvdlerimi oynatabilmek için eklediğm codeclerle başladı.Codecleri ekledikten sonra hem dvdlerim hemde diğer uzantılı videolarım göz kırpması şeklinde oynamaya başladı.Bende gstreamerın diğer codeclerini yükleyeyim bari dedim .Yükledim daha beter oldu,hata üstüne hata.Bunun üzerine video oynatıcıların hepsini kaldırdım.Tabi geri yükelyemedim.Bu bir yandan Amarok çalışmamaya başladı,yeniden kurmadım onu da.

Soru :Acaba ubuntuyu ilk kurduğum haline nasıl dönüştürebilirim? Geri yükeleme diye bir şey varmı ?

ebubekirs

Tam olarak neleri yüklediğinizi bilirsek, yardımcı olabiliriz. Yani ben bu şekilde biliyorum, başka çözümleri varsa arkadaşlar yazacaktır zaten.

tail /var/log/dpkg.log -n 50

komutunun çıktısını buraya koyabilir misiniz ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

fremc

Alıntı yapılan: ebubekirs - 16 Eylül 2008 - 20:01:05
Tam olarak neleri yüklediğinizi bilirsek, yardımcı olabiliriz. Yani ben bu şekilde biliyorum, başka çözümleri varsa arkadaşlar yazacaktır zaten.

tail /var/log/dpkg.log -n 50

komutunun çıktısını buraya koyabilir misiniz ?

Çok sağ olun cevabınız için. Şu an laptopumdaki Ubuntu'mdayım. Masaüstü bilgisayarımdakini kaldırdım. Araştırdığım kadarıyla çözmesi benim için gerçekten zor olan sorunlar yaratmışım. Ubuntu'yu baştan kuracağım.

ihtiyar said

Sistemi kaldırdığınıza göre bu konuda herhangi bir yardım talebi daha gelmeyecektir düşüncesiyle konuyu kapatıyorum. Başka bir konuda yardım talebiniz olursa önce forumda arama yapın, bulamadığınız takdirde sorununuzla ilgili olabileceğini düşündüğünüz bir bölümde yeni konu açabilirsiniz.

Sevgiler.