Gmail Notifier Kullanan var mı?

Başlatan Dropman, 14 Eylül 2008 - 23:59:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dropman

Merhaba Arkadaşlar;
Ubuntu depolarında Gmail Notifier var?

Bunu kurup kullanan var mı? Ayarları nasıl yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Kullanıcı adı ve parolamı girdim, bağlanmadı..
Browser Path= www-browser yazıyor, doğru mudur, bu şekilde mi olması gerekir..

Teşekkürler..
<Doctus>

komikimben

Ben kullanıyordum ve çok fazla verim alıyorum. Dediklerine bakılırsa hatan yok. Senin hesabında  ya da şifre yazımında hata var. Böyle basit hatalar olabiliyor.

Xenophobia

Programı bende kullanmak istedim ve aynı sorun ile karşılaşıyorum.

Buradaki adımları izledim.

Fakat girmeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

[IMG]http://img366.imageshack.us/img366/1752/ekrangrntskq1.th.png[/img][IMG]http://img366.imageshack.us/images/thpix.gif[/img]

Browser yerine opera yazarak denedim olmadı, www-browser yazıyorum yine aynı hatayı veriyor.

Nedir bu?

erginemr

Bir de mail-notification isimli bir program var:
http://www.nongnu.org/mailnotify/

Araç sistem tepsisine yerleşiyor ve belirli aralıklarla e-posta hesaplarınızı kontrol ediyor. POP3, IMAP, GMail, (sitesinde iddia edildiğine göre Yahoo Mail ve Hotmail) hesapları ile, Evolution ve Thunderbird gibi belli başlı e-posta programları desteği var. Kurmak için konsoldan:
sudo apt-get install mail-notification

Xenophobia

Onu da kullanmıştım Emrah ama maalesef ayarlarını yapamamıştım, sonra bunu bulunca bunu denedim. Yeniden elimize bulaştı. :)

Xenophobia

GNUbiff programını buldum kurdum, sevimli bir simgesi var.Kontrolü de kendisi yapıyor.

Ben Notifier'a sadece takıldım. :)

Raynold

user name kısmına @gmail.com eklediğiniz için çalışmıyor olabilir...
mesela mail adresiniz kullanıcı_adı@gmail.com ise, user name kısmına sadece kullanıcı_adı yazarsanız çalışacaktır

such

Alıntı yapılan: Xenophobia - 24 Ekim 2008 - 14:54:06
Programı bende kullanmak istedim ve aynı sorun ile karşılaşıyorum.

Buradaki adımları izledim.

Fakat girmeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

[IMG]http://img366.imageshack.us/img366/1752/ekrangrntskq1.th.png[/img][IMG]http://img366.imageshack.us/images/thpix.gif[/img]

Browser yerine opera yazarak denedim olmadı, www-browser yazıyorum yine aynı hatayı veriyor.

Nedir bu?

Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum ve çözebilmiş değilim.

Alıntı yapılan: erginemr - 25 Ekim 2008 - 02:12:53
Bir de mail-notification isimli bir program var:
http://www.nongnu.org/mailnotify/

Araç sistem tepsisine yerleşiyor ve belirli aralıklarla e-posta hesaplarınızı kontrol ediyor. POP3, IMAP, GMail, (sitesinde iddia edildiğine göre Yahoo Mail ve Hotmail) hesapları ile, Evolution ve Thunderbird gibi belli başlı e-posta programları desteği var. Kurmak için konsoldan:
sudo apt-get install mail-notification

Tam aradığım özelliklere sahip programı buldum demiştim ama kurduktan sonra hata verince "dereyi görmeden paçayı sıvama" sözünü yine hatırlattı. Şifreyi girdikten sonra bu hatayı veriyor.

Unable to save the mailbox password
falanca@yahoo.com could not be saved to keyring.

diyor. Gmail ile denedim oda aynısını dedi. Bugünlerde bende var galiba bir şey neye elimi atsam kuruyor. Her şey hata vermeye başladı. :s

mustafa.tr

Firefox eklentisi olarak gmail manager öneririm. Son derece başarılı bence.

such

Alıntı yapılan: mustafa.tr - 11 Nisan 2009 - 21:58:14
Firefox eklentisi olarak gmail manager öneririm. Son derece başarılı bence.

Gmail Notifier diye bir firefox eklentisi kurdum. Süper tam istediğim gibi. Ama işte sorun firefox her zaman açık olması gerekiyor. Zaten o yüzden masaüstü programı aramıştım ama neyse nasip değilmiş. Ve biraz da sinirlendim bu kadar uğraşınca. Bir süre daha uğramam artık bu programların yanına. Kullanırım mis gibi firefox eklentisini.

esrama

check gmail programını kurmanı öneririm. Program ekle kaldırda bulabilirsin. Çok basit sade ve sorunsuz çalışıyor. Diğer gmail programlarının hepsini kurdum ve denedim. Sonunda buna karar verdim. Ubuntu kullandığımdan beri bu programı kullanıyorum. Hiç sorun yaşamayacağından eminim.

Üstelik bu konuda tarayıcı eklentisi kullanmanı önermem. Çünkü tarayıcı sadece açık olduğu zaman sana mesaj bildirimi yapar. Oysa diğer şekilde her (istediğin zman aralıklarında) gmaili kontrol ettirebilirisin. Mail gelmişmi diye bakmak için tarayıcıyı açıp bir de kısa bir süre beklemek bir süre sonra sinir bozucu olabilir.

Bu arada eğer bahsettiğim programı kullanırsan sana ufak bir tavsiyem olacak. Varsayılan tarayıcını sadece bu program için google chrome olarak ayarla (tabi linux versiyonu tamamlanınca). Çünkü google özellikle kendi servislerini kendi tarayıcısında sorunsuz ve gayet hızlı bir şekilde kullandırtıyor ve az sistem kaynağı tükettiriyor. Özellikle bu konuda tarayaıcının üstüne düşünyorlar.

such

Alıntı yapılan: esrama - 11 Nisan 2009 - 22:44:52
check gmail programını kurmanı öneririm. Program ekle kaldırda bulabilirsin. Çok basit sade ve sorunsuz çalışıyor. Diğer gmail programlarının hepsini kurdum ve denedim. Sonunda buna karar verdim. Ubuntu kullandığımdan beri bu programı kullanıyorum. Hiç sorun yaşamayacağından eminim.

Üstelik bu konuda tarayıcı eklentisi kullanmanı önermem. Çünkü tarayıcı sadece açık olduğu zaman sana mesaj bildirimi yapar. Oysa diğer şekilde her (istediğin zman aralıklarında) gmaili kontrol ettirebilirisin. Mail gelmişmi diye bakmak için tarayıcıyı açıp bir de kısa bir süre beklemek bir süre sonra sinir bozucu olabilir.

Bu arada eğer bahsettiğim programı kullanırsan sana ufak bir tavsiyem olacak. Varsayılan tarayıcını sadece bu program için google chrome olarak ayarla (tabi linux versiyonu tamamlanınca). Çünkü google özellikle kendi servislerini kendi tarayıcısında sorunsuz ve gayet hızlı bir şekilde kullandırtıyor ve az sistem kaynağı tükettiriyor. Özellikle bu konuda tarayaıcının üstüne düşünyorlar.

Paketin tam yani kurulum adı cgmail mi? eğer o ise ve kurulduktan sonraki adı check gmail ise onu denedim ama çalıştıramadım. Evet hata vermiyor ama aynı zamanda çalışmıyor da :) Proje sayfası da http://cgmail.tuxfamily.org/ bu ise aynı programdan bahsediyoruz demektir.

esrama

CheckGmail   Program ekle kaldırda böyle geçiyor. Simgesinde G harfi var.Siz farklı bir programa bakıyorsunuz. Proje sayfasına girdim farklı program.

yukarıda hatırlatılmış ama tekrarlıyım username kısmında @gmail.com girilmiyor.

such

Alıntı yapılan: esrama - 11 Nisan 2009 - 22:56:37
CheckGmail   Program ekle kaldırda böyle geçiyor. Simgesinde G harfi var.Siz farklı bir programa bakıyorsunuz. Proje sayfasına girdim farklı program.

yukarıda hatırlatılmış ama tekrarlıyım username kısmında @gmail.com girilmiyor.

Evet @gmail.com girmeden denedim ben de ama olmadı. Söylediğiniz program sanırım bu http://checkgmail.sourceforge.net/ şimdi kurdum sorunsuz çalışıyor :)

kurmak isteyen sudo aptitude install checkgmail -y ile kurabilir. Teşekkür ederim. Bir kere aptitude kullanınca "program ekle kaldır" kağnı gibi geliyor ;)

esrama

Programın son sürümü kurulu mu diye bir kontrol edin, çünkü geçmiş sürümlerinde compiz ve berly ile çalışmıyormuş.(8.1 kulanmıyorsan belli bir sürümle kısıtlanabilir)
Üstelik ingilizce haricinde bir dil kullanlarda da sorun çıkarıyor(muş). Programı ingilizce çalıştırmayı deneyin.
Bir de çalışmayan kısmı belirtirseniz belki yardım etmeye çalışabiliriz. Sanırım login olmaya çalışırken hatayı veriyor...

such

Alıntı yapılan: esrama - 11 Nisan 2009 - 23:27:40
Programın son sürümü kurulu mu diye bir kontrol edin, çünkü geçmiş sürümlerinde compiz ve berly ile çalışmıyormuş.(8.1 kulanmıyorsan belli bir sürümle kısıtlanabilir)
Üstelik ingilizce haricinde bir dil kullanlarda da sorun çıkarıyor(muş). Programı ingilizce çalıştırmayı deneyin.
Bir de çalışmayan kısmı belirtirseniz belki yardım etmeye çalışabiliriz. Sanırım login olmaya çalışırken hatayı veriyor...

Teşekkür ederim ama kaldırdım o anda programı. CheckGmail iyi çalışıyor şu anda. Ama yine de kurabilirim eğer tecrübe ettiyseniz. İyi bir programa benziyor du ama işte hata verince... :=)

Programı Türkçe'ye çevirdim. Çeviriyi program yazarına yolladım. isteyen olursa buraya da ekleyebilirim.

esrama

@such programı ingizlice kullanmayı deneyin. İnternette sorun yaşanyanlar olmuş.
Normalde gmaile bağlanamadığı zaman bir hata veriyor onu görebilsek goolede arama yapabiliriz.

ihtiyar said

@such,

Çeviriyi paylaşabilirsin bence, geliştiriciler ekleyene kadar. :)

such

Alıntı yapılan: esrama - 12 Nisan 2009 - 08:34:54
@such programı ingizlice kullanmayı deneyin. İnternette sorun yaşanyanlar olmuş.
Normalde gmaile bağlanamadığı zaman bir hata veriyor onu görebilsek goolede arama yapabiliriz.

Checkgmail ile bir sorunum yok bunda mutabıkız galiba? Mail notifier ile sorun yaşadım onuda hem mesajı hem resmini eklemiştim :) Sanırım bir anlaşamama durumu var. Bu arada Check gmail için tekrar teşekkür ederim gerçekten süper çalışıyor :)
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 12 Nisan 2009 - 17:26:32
@such,

Çeviriyi paylaşabilirsin bence, geliştiriciler ekleyene kadar. :)

Tamam şimdi bu mesaja ekliyorum.
Çeviriyi alltaki linkten indirebilirsiniz. indirdiğiniz dosyayı ~/.checkgmail/ dizinine koyun ve checkgmail programından dil seçeneklerinde Türkçe işaretleyin. Artık Türkçe olarak kullanabilirsiniz.
http://cancerus.googlepages.com/lang.xml

esrama

Ben yanlış anlamışım. Herneyse güle güle kullanın!

friendlyboy

iyi gunler arkadaslar. bir sorum olacak sizlere. Ben kendi alan adım ile gmail host unu kullanamrak gmaili kullanıyorum
yani maile gmail.com dan değil mail.google.com/a/alanadı/ dan giriyorum bu alan adı ile CheckGmail kullanamadım. Bilgisi olan arkadaşlar ayarlar konusunda yardımcı olabilir mi acaba ?

such

Alıntı yapılan: friendlyboy - 23 Nisan 2009 - 13:38:28
iyi gunler arkadaslar. bir sorum olacak sizlere. Ben kendi alan adım ile gmail host unu kullanamrak gmaili kullanıyorum
yani maile gmail.com dan değil mail.google.com/a/alanadı/ dan giriyorum bu alan adı ile CheckGmail kullanamadım. Bilgisi olan arkadaşlar ayarlar konusunda yardımcı olabilir mi acaba ?

Merhaba, checkgmail ayarları penceresini açın "rss mail beslemesi" yazan yeri kendinize göre düzenlerseniz olabilir diye düşünüyorum. Düşünüyorum dedim çünkü deneme şansım yok. Kendime ait bir alan adı olsa deneyibilirdim.

Standart olanı mail.google.com/mail/feed/atom bunu kendi alan adınıza göre düzenleyin ve kaydedin. Sonra deneyin.

canosayan

Alıntı yapılan: such - 23 Nisan 2009 - 13:49:12
Alıntı yapılan: friendlyboy - 23 Nisan 2009 - 13:38:28

Merhaba, checkgmail ayarları penceresini açın "rss mail beslemesi" yazan yeri kendinize göre düzenlerseniz olabilir diye düşünüyorum. Düşünüyorum dedim çünkü deneme şansım yok. Kendime ait bir alan adı olsa deneyibilirdim.

Standart olanı mail.google.com/mail/feed/atom bunu kendi alan adınıza göre düzenleyin ve kaydedin. Sonra deneyin.

güzel bir öneri
bu adresi http://mail.google.com/a/alanadı.com/feed/atom  şeklinde düzenleyin.
Chmod bizim işimiz.

friendlyboy

Bu düzenlemeyi yaptım. Ama gene baglanamadı. aynı sorunu pidginde de yaşamıştım. Forumdaki arkadaşlar sayesinde çözmüştük. Hatırladığım kadarıyla server ile ilgili bi ayar yapmıştık onda da. Ama gördüğüm kadarıyla bu pro da böyle bi ayar yok.