[Çözüldü] Radyo yayinlari

Başlatan tubuntu, 11 Eylül 2008 - 02:55:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tubuntu

http://yayinonline.com/  web sayfasindaki radyolari nasil dinleye bilirim dinlemek istedigim radyoyu sectigimde acilan pencerede radyoyu dinleyemiyorum ubuntu hardy kullaniyorum tesekkurler

Xenophobia

Amarok üzerinden istediğin yayının url adresini girip dinleyebilirsin.

Kısacası orayı sadece web sitelerinin online yayın pusulaları olarak al ve amarok üzerinden dinle.

atomkarinca

Tarayıcı için Mplayer ya da Totem eklentilerinden birini kurman lazım. Synaptic'ten aratıp bulabilirsin.

heartsmagic

Bu çeşit yayınların hepsi Linux altında uyumlu olmuyor. Şu an orada radyoları dinleyebilen var mı? Bende çalışmadı sorma ihtiyacı hissettim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

umutubuntu

Son 1 saattir Amarok'ta Shoutcast yayınlarını tekrar dinleyebilmenin yolunu arıyorum. (Pardus'ta dinlenebiliyor)
Pardus çalışan CD açıp Amarok dizinlerine girdim ancak Shoutcast listelerine rastlayamadım.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Eylül 2008 - 05:48:29
Bu çeşit yayınların hepsi Linux altında uyumlu olmuyor. Şu an orada radyoları dinleyebilen var mı? Bende çalışmadı sorma ihtiyacı hissettim.

Kaffeine kurulacak olacak. Ayrıca Kaffeine ilk çalıştırıldığında (sadece 1 defa) wms v.b. dosya uzantılarını (Windows Media v.b.) ön tanımlı olarak oynatıp oynatmak istemediğinizi sorar. Buna evet derseniz bu tip sorunlar yaşamaz, sorunsuz olarak Windows üzerinden yayın yapan ve Windows Media Player isteyen radyoları dinleyebilirsiniz. Ayrıca Winamp radyoları da dinlenebiliyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Kaffeine'in çözdüğünü diğerlerinin de çözmesi gerekmiyor mu? Misal o sayfada şu an radyo dinleyebilen var mı?

umutubuntu

Southcast için, eğer Open DNS kullanmıyorsanız bağlanmak zor diyebilirim.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Eylül 2008 - 06:37:34
Kaffeine'in çözdüğünü diğerlerinin de çözmesi gerekmiyor mu? Misal o sayfada şu an radyo dinleyebilen var mı?

Verilen adres bende açılmadığı için deneyemedim ancak radyoların kendi sitelerinde sorunsuz olarak dinleyebiliyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

erginemr

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Eylül 2008 - 05:48:29

Evet, ben hem Firefox'ta, hem de Opera'da dinleyebiliyorum. :)

Geçenlerde mozilla-mplayer eklentisini kurmuştum. firefox'ta "about:plugins" adresine girerek gördüğüm kadarıyla, sanırım mplayer, kendini Media Player olarak lanse ederek bu istasyonları çalabiliyor.

heartsmagic

Hemen kurcalamaya geçeyim :)

heartsmagic

mplayer eklentim kurulu değilmiş fakat şu an o da işe yaramadı görünüyor, ancak Ubuntu üzerinde değilim hemen belirteyim :)
Bir ara çözmek için tekrar hamle yaparım.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Eylül 2008 - 07:13:24
mplayer eklentim kurulu değilmiş fakat şu an o da işe yaramadı görünüyor, ancak Ubuntu üzerinde değilim hemen belirteyim :)
Bir ara çözmek için tekrar hamle yaparım.

Bende Ubuntu üzerinde değilim :D

atomkarinca

Ben bu sitede mplayer eklentisiyle dinleyebiliyorum. Ama tabi her zaman için sayfanın kaynağından radyonun adresi kopyalanıp başka bir programla da dinlenebilir :)

ironic

Gariptir, ama site bende şu an  açılmıyor. :) Sanırım bakıma alınmış. Bende auda da dnliyorum. bir kez url adresi ekledim. gerekli çözücüleri kendi yükledi. O zamandan beridir elimi attığım internet içeriğini dinleyebiliyorum/seyredebiliyorum.

tubuntu

mozilla-mplayer eklentisini kurunca duzeldi tesekkurler

erginemr

Güle güle kullanın.  :) Başlığı kapatıyorum.