Güncelleme Hatası

Başlatan özgürubuntu, 10 Eylül 2008 - 17:48:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Güncelleme yaptığım halde "Paket Bilgisi En Son 51 gün Önce Güncellenmiş" Uyarısı çıkıyor :( Denetle dediğimde şu uyarıyı alıyorum :

Failed to fetch cdrom:[Ubuntu 8.04 _Hardy Heron_ - Release i386 (20080423)]/dists/hardy/main/binary-i386/Packages.gz  Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
Failed to fetch cdrom:[Ubuntu 8.04 _Hardy Heron_ - Release i386 (20080423)]/dists/hardy/restricted/binary-i386/Packages.gz  Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.

ne yapmak gerek?? Ayrıca açılışta donma yine başladı :(((

atomkarinca

Önemli değil, kurulum yaptığın cd depo olarak ekli onu arıyor. Donma sorunu konusunu anlamadım ne donması bu?

özgürubuntu

Açılışta çok bekletiyor ve ata frozen uyarısı veriyor.. Sonra ben alt+f1 yapıp sürekli enter'a basıyorum.. Bazen çalışıyor ubuntu, bazen de çalıştıktan sonra yine donuyor

bytan

Ata Frozen ile ilgili bir başka kullanıcının bulduğu çözüm yolunu alıntılıyorum.
Fakat sizde nasıl bir etkisi olur, deneyip paylaşırsanız öğrenebiliriz.

Alıntı Yap
Finally I found a solution to the ATA frozen problem. I added the following boot options:

all_generic_ide irqpoll floppy=off

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

atomkarinca

Floppy'mi yapıyormuş bunu?

bytan

Öyle görünüyor.
Hata sahibi bilgi verirse tam olarak öğrenmiş oluruz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST