Ubuntu kurulu sisteme windows extra yüklenebilirmi?

Başlatan oxfuego, 10 Eylül 2008 - 01:57:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oxfuego

Ubuntu kurulu sisteme windows extra yüklenebilirmi?
No Limit

atomkarinca

Xenophobia

Windows yeterince kafa yapmıyordu da, extra'sı mı çıktı Efes gibi :)

eldirr

Windows'un extra diye bir sürümü olduğunu sanmıyorum :D Belki Hem Ubuntu hem de ekstradan Windows yükleyebilir miyim diye sormuş olabilir :D

oxfuego

:D yaw arkadaşlar full bütün bir harddisk içine ubuntu kurulu iken üstüne tekrar 2. bir yazılım olarak windows yüklenebilirmi?
No Limit

atomkarinca

Tabii ki yüklenebilir fakat daha sonra Live CD ile GRUB'ı düzeltmen gerekir. Çünkü Windows kurulduğunda kendi boot yöneticisini Ubuntu'nunkinin üzerine yazacaktır. Ayrıca eğer ağır grafik uygulamaları kullanmıyorsan (oyunlar gibi) QEMU ya da Virtualbox gibi uygulamalarla çok daha rahat kullanabilirsin Windows'u. Ben ikinci yöntemi tavsiye ederim.

erginemr

Tabii Ubuntu Live CD üzerinden GParted ile sabit diskte Windows için yer açmak da gerekir.

oxfuego

Arkadaşlar bu yüklemeyi elimdeki win xp cd sini takıp setup a girmeye çalıştım nafile siyah bi ekran donuyo bunu nasıl yapabilirim aşama aşama yazabilirmi bi arkadaşımız ?
No Limit

haritsu

İlla windows xp kullanmak istiyorsan ve gerekiyorsa;

ubuntu kur, üzerine Virtualbox kur. Virtualbox yardımı ile sanal xp kur ;)

heartsmagic

Aşama aşama Windows kurulumu anlatılamaz zira burası Windows destek forumu değil. Her işletim sistemi kendisine has bölümler arar ve bazıları bulamayınca tekler. Bunu çözmek ise kullanıcıya düşer.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bijehr

Alıntı yapılan: haritsu - 11 Eylül 2008 - 02:04:36

Sorması ayıptır bu sanal xp'de sanal flash cs4 kurabilirmiyiz :P flash cs4 için mecburen xp kurmak zorunda kalacağımda, nasıl kurtulabilirim yollarını arıyorum.

heartsmagic

Alıntı yapılan: bijehr - 25 Eylül 2009 - 00:48:38
Alıntı yapılan: haritsu - 11 Eylül 2008 - 02:04:36

Sorması ayıptır bu sanal xp'de sanal flash cs4 kurabilirmiyiz :P flash cs4 için mecburen xp kurmak zorunda kalacağımda, nasıl kurtulabilirim yollarını arıyorum.

Sanmıyorum. Sanal olarak kuracağın Windows ile grafik kartının nimetlerinden yararlanamazsın (en azından şu an).
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.