Ubuntu Yükledim Ve Tüm Sorularım

Başlatan mdwrm, 09 Eylül 2008 - 19:43:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mdwrm

Yardımlarınız sayesinde Ubuntumu yükledim daha yeniyim ilk defa kullanıyorum linuxu.gelelim sorularııma:

1: güncellemeler nasıl kapatırım?
2:görev yöneticisi gibi bişeyler var mı?
3:antivirüse gerek var mı?
4:yazıyı nasıl büyütebilirim küçük geliyor bu yazılar?
5: tamamen türkçe değil ing.-türkçe karışık.tamamen türkçe olabilir mi?
6: satranç oyununda 3d yaptım ama destek yok gibi bi hata verdi nasıl 3d desteği yapılabilir?
7:dns leri değiştirebilir miyim? baz<ı siteler engelli
8: amsn diye program indirdim ama nasıl açılıyor bir bilginiz var mı? sadece dosyalar çıktı?

Kusura  bakmayın aklıma takılanları sordum 

yardımlar için şimdiden teşekkür ediyorum

atomkarinca

Alıntı yapılan: mdwrm - 09 Eylül 2008 - 19:43:49
3:antivirüse gerek var mı?

Eğer Windows kullanan arkadaşlarınla dosya alış-verişi yapıyorsan onlar için kurabilirsin antivirüs. Şu anda Linux için etkili bir virüs yok ve bundan sonra çıksa bile şu anda kuracağın bir antivirüsün faydası olmayacaktır.

Alıntı Yap7:dns leri değiştirebilir miyim? baz<ı siteler engelli

Araç çubuğundaki network simgesine tıklayıp ağ ayarlarını değiştirebilirsin.

Alıntı Yap8: amsn diye program indirdim ama nasıl açılıyor bir bilginiz var mı? sadece dosyalar çıktı?

Çoğu programı Uygulamalar > Ekle/Kaldır yolundan yükleyebilirsin. Windows mantığından kurtulman en iyisi olacaktır. Ya da Uygulamalar > Araçlar > Terminal yoluyla terminal açıp aşağıdaki kodu yapıştırarak da yükleyebilirsin.

sudo apt-get install amsn

erginemr

Hoş geldiniz.

@atomkarinca iyi niyetle cevap vermiş ama sorduğunuz bütün soruların forumda yanıtları var. Lütfen soru sormadan önce forumu biraz araştırın.

olaki

@mdwrm,
Yazılar için: "sistem > tercihler > görünüm"
Görev yöneticisi için: "sistem > yönetim > sistem gözlemcisi"
Kolay gelsin..

Sypro

"Hoşgeldiniz" diyesim geldi. Neyse. Arama yapmayı deneyin, olmazsa -ki olacaktır- hepsini uygun bölümlere farklı konular olarak açın. Sizden sonra arayanlara döküman olsun en azından.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Başlığı kapatmak da bana düşsün zira forumda yapılacak arama her zaman yol gösterecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.