application/octet-stream Hatası

Başlatan Koralp, 08 Eylül 2008 - 00:40:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Koralp

Slm...
Flv uzantılı dosyaları vlc player ile ilişkilendirdikten sonra sürekli olarak "application/octet-stream" hatası almaya başladım.Bu sorundan kurtulmanın bir yolu var mı?

heartsmagic

Nerede ve ne zaman alıyorsun bu hatayı? Başka bir uygulama ile ilişkilendiremiyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Koralp

Bu hatayı,içerisinde dosya bulunan herhangi bir klasöre girdiğimde alıyorum.Kaffeine ile de aynı hatayı alıyorum.Söylemeyi unutmuşum Kubuntu kullanıyorum.

atomkarinca

.kde/share/mimelnk/application/

Dizinindeki dosyaları  temizleyi deneyebilirmisin

Koralp

Daha önce bu yöntemi uygulayarak sorunu aştım ama bu dosya eşlemesini yapmanın bir yolu yok mu?

heartsmagic

KDE kullanıyorsun sanırım. VLC'den başka bir oynatıcı ile ilişkilendirince de aynı sorun oluyor mu?

Koralp

Evet,diğer oynatıcılarla da ilişkilendirdiğimde aynı hatayı alıyorum.Ayrıca bir sorun daha oluştu ; vlc player yükleyip makineyi yeniden başlattığımda bütün videolar bozuk şekilde oynuyor,bütün oynatıcılar aynı durumda oluyor daha sonra vlc player'ı kaldırdığımda sorun düzeliyor.Vlc player'ı stabil bir şekilde kurmanın yolu var mı?Kubuntu kullanıyorum.

heartsmagic

Ubuntu altında bu sorunlar olmadığından mesele kesinlikle Kubuntu temelli diyebiliriz. KDE temelli diyemiyorum zira diğer dağıtımlarda da olması lazım. Çözüm nedir bulmak zor. Garip bir problem çünkü.

Koralp

İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

atomkarinca

sudo apt-get purge vlc
sudo apt-get install vlc
Bazen işe yarıyabiliyor, denemekte fayda var.