[Çözüldü] Aynı anda iki ses çalmak (flash)

Başlatan kafkasyali, 07 Eylül 2008 - 20:40:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kafkasyali

bir video sitesi ya da ses çıkartan flash içerikli site ziyaretlerimde, rhtimbox ya da benzeri programlardan ses alamıyorum. aynı şekilde müzik programları açıkken tarayıcıda ses içerikli sayfalardan ses alamıyorum. ikisinden birini kapatmam gerekiyor. ses kartım bildiğim kadarı ile realtek AC'97. bu bilinen  bir şey mi yoksa bir yerlerde hata mı yapıyorum?

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

mbt28

Uygulamalarda ses sunucularını pulseaudio olarak ayarlarsanız, 2 farklı ses alabilmeniz lazım. Ama yinede performans sorunları olabiliyor.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: kafkasyali - 07 Eylül 2008 - 20:40:13
bir video sitesi ya da ses çıkartan flash içerikli site ziyaretlerimde, rhtimbox ya da benzeri programlardan ses alamıyorum. aynı şekilde müzik programları açıkken tarayıcıda ses içerikli sayfalardan ses alamıyorum. ikisinden birini kapatmam gerekiyor. ses kartım bildiğim kadarı ile realtek AC'97. bu bilinen  bir şey mi yoksa bir yerlerde hata mı yapıyorum?

Bu sorunun çözümü için bir alsa eklentisi vardı da şimdi çıkaramıyorum :(
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

heartsmagic

Şu paket kurulu mu?

Alıntı Yapi A libflashsupport                                                       - Support library for sound output of Flash 9+ with PulseAudio

Kısacası paketin ismi libflashsupport.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kafkasyali

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Eylül 2008 - 23:20:12
Şu paket kurulu mu?

Alıntı Yapi A libflashsupport                                                       - Support library for sound output of Flash 9+ with PulseAudio

Kısacası paketin ismi libflashsupport.

bu paketi kurdum. artık her ikisinden de ses alabiliyorum. yardım eden herkese teşekkürler.

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs