[Çözüldü] Routine check of drives /dev/sda2

Başlatan keretta, 06 Eylül 2008 - 01:30:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keretta

Arkadaşlar Merhaba.

Ubuntu'yu başlatırken , grubda ubuntuyu seçtikten sonraki loading ekranı az bişiy dolduktan sonra altında

routine check of drives /dev/sda    %14 ' de kalıp sonra siyah ekran geliyor burada devam da etmiyor failed yazıyo yani düştü yazıyor. Öyle kalıyorum  şimdi ubuntudan yazıyorum ancak esc ile skip dedim o şekil girebildim yoksa giremiyorum. zaten şuan da programlar düzgün çalışmıyor, uçbirim firefox filan opera'dan yazıyorum.

Forumda routine olarak arattım bi' başlık okudum ama anlamadım, google'da buldum ubuntuforums.org linki o da ingilizce olduğu için, neyse anladınız siz onu :)

Yardımcı olursanız sevinirim.

heartsmagic

Normal kontrolünü yapıyormuş ancak sorun çıkmış anladığım kadarıyla.

Bölüm ne? Yani ext3 mü? Eğer öyleyse şunu bir ver kontrol etsin bakalım. Umarım bölümde bir problem yoktur:

sudo fsck.ext3 /dev/sda2
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

keretta

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Eylül 2008 - 01:33:28
Normal kontrolünü yapıyormuş ancak sorun çıkmış anladığım kadarıyla.

Bölüm ne? Yani ext3 mü? Eğer öyleyse şunu bir ver kontrol etsin bakalım. Umarım bölümde bir problem yoktur:

sudo fsck.ext3 /dev/sda2

Hocam ext3 fakat nerden vereyim uçbirim açılmıyor

atomkarinca

keretta

Hallettim şöyle ki,

Makinayı bir daha başlattım yine esc ile skip yaptım heartsmagic hocanın vermiş olduğu kodu ekrana yazdım tanınmadı fasa fiso yazdı sonra mavi bir ekran geldi içsel hatalar nedeniyle x başlatılamadı cart curt dedi. Sonrasında siyah ekran da login olmamı istedi login oldum komut satırı çıktı yine heartsmagic hocamın verdiği kodu bi de burda deneyeyim hesabı yazdım bişiyler yazdı bi' sürü şey sordu hepsine de evet dedim, Allah'tan Benimle Evlenir Misin? diye sormadı makina yoksa otomatiğe bağlamıştım her soruya evet hepsine evet karambole gidecektik.

Neyse en sonunda reboot çektim düzgün açıldı makina şuan huzurluyum. Teşekkürler heartsmagic

heartsmagic

Rica ederim, sanırım bir şekilde diskte problem olmuş. Elektrik kesintisi, doğrudan kapatma vs. buna sebep olabilir. O soruları sordurmadan da yapardık o işi sanırım ancak genelde sorulara bakmak daha iyi. Tabi bazen bu hatalar aşırı derecede fazla olunca can sıkıcı olabiliyor. Eklenmesi gereken parametre -p , böylece soru sormaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

keretta

Başlığı etiketleyip kapatmamışsınız.