[Çözüldü] Kurulum problemi..

Başlatan MEOMAN, 02 Eylül 2008 - 22:16:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MEOMAN

Ben geçenlede update sonrası problem yaşayıp vurgulamıştım format atmıştım yazmıştım şimdi şöle bir problemim var
kurulum yaptım reset istedi ubuntu 8.04 sonra açılmadı şöle bir ekran çıkıyor..

Daha önce ultimate edition kullanıyordum ondada kurulum yapamadım oda hata veriyor onun problemide şu

bekliyor alt alt yazılar çoğalıyor anlayamadım sisteme zarar vericek bilerek bişey yapmadım çok oluyorsunuz demeyin lütfen ::)
Mazidenbiri

heartsmagic

En altta aldığın hata forumda daha önce de geçti, ulusalararası forumda da konuşuluyor. Kesin bir çözümü var mı bilmiyorum, çözenler olduğu gibi çözemeyenler de var. Arama yaparsan karşına çıkacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MEOMAN

ubuntuyu kurdugum halde neden iszce öle  bir şey çıkıyor hardikse problem oluşmuş olabilirmi hardisk 250 gb  3 part normalde xp,vista,ubuntu kullanıyordum ubuntu uptade ederken donduktan sonra böyle oldu..
Mazidenbiri

heartsmagic

Recovery kipte de açılmıyor mu? Ancak sadece kurulum için de değildi bu. Kimi farklı ISO kimi ise farklı CD tavsiye etmişlerdi. md5 bütünlük kontrolü yapmış mıydın?

MEOMAN

Bütünlük kontrolünü bilmiyorum cd den kurdum elimde 8.04 hard var onu kuracağım en azından deneyeceğim eskisi gibi şimdi bakim olmassa tekrar bilgi için sizde döneceğim ilginiz için tşk
Mazidenbiri

MEOMAN

Merhabalar ben dediğim gibi 250 gb hardiskimi biçimlerdirdim 50 gb xp 50 gb vista 150 gb boşta başka 400 gb 300 gb var 80 gb hardiske sadece ubuntu kurdum ultimate edition'ı kurmaya çalıştım aynı hatayı verdi ubuntuyu kurdum  kurmasına ama kurulum bitti sistemi yeniden başlatmanız gerek dedi reset attı kendisi açılışta ne grop ekranı var nede ubunru yazıyor bu grup ayarlarıylamı alakalı acaba..?
meraktan soruyorum harddisklerin 4 tane olması problem yaşatırma bu şekilde ben daha öncede kurdum problem olmamıştı tşk

saatlerdir uğraşıyorum :P kurulumu bot ederek cd den yaptım grop açılmadı xp üzerinden exe çalıştırdım deamont tolls,a image nı kuoydum hızlı bir şekilde kuruldu geçende böle kurmuştum birkaçgün sonra grop hatası verdi şimdi çalışıyo anlayamadım bakalım ne kadar çalışacak :D
Mazidenbiri

heartsmagic

Vallahi @MEOMAN kafam karışmadı dersem yalan olur :) Sistemde böyle birden fazla disk olduğunda arada sorun yaşandığına şahit oldum ancak kesinlikle bundandır diyemiyorum ne yazık ki. Sen şimdi kurup çalıştırabildin mi yoksa sorun hala devam ediyor mu :)

MEOMAN

Kurdum abi saygılar umarım bozulmaz antı nazar kurcam :D
Mazidenbiri

heartsmagic

Grub yapılandırmasında bir sıkıntı olmuş olabilir o zaman. Belki disk bölümü sıralaması falan karışmıştır. Neyse çözdüğüne göre kapatalım başlığı.