virtual box sorunu

Başlatan secret, 02 Eylül 2008 - 13:05:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

secret

öncelikle herkese merhabalar
ubuntu 8.04 kurulu makinemde.vbox ile xp kurmak istedim.sorun lar çıkardı.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1688.0 linkinde bir akadaşımızın anlattığı gibi yaptım hiç bir sorun vermeden yüklemeler yapıldı.ama şimdide vbox ı tıklayınca hiçbirşekilde tepki vermiyor.program açılmıyor bile.ne yapmam lazım.programlar arasında listeleniyor ama varlığına dair hiçbir belirti yok

secret

biraz kurcaladım. sitesinden dep dosyasını indirip kurdum.sonra ose yi kurdum.
ve şimdiki hata

Could not load the settings file '/home/secret/.VirtualBox/VirtualBox.xml' (VERR_OPEN_FAILED).
FATAL ERROR: Attribute 'version' has a value, '1.3-linux', that does not match its #FIXED value, '1.2-linux'
Location: '/home/secret/.VirtualBox/VirtualBox.xml', line 5, column 83.

Sonuç Kodu:
0x80004005
Bileşen:
VirtualBox
Arayüz:
IVirtualBox {76b25f3c-15d4-4785-a9d3-adc6a462beec}

neden bu kadar sorunlu

ubuntucu

Merhaba @Secret

Ben de  ubuntunun (hardy heron 32 bit) üzerinde virtualbox'u ilk kurduğumda böyle sorun yaşamıştım.  Yani önce normal sürümünü yükledim. Çalışmayınca "ose" sürümünü kurdum. Böyle hata vermişti. "Ose" sürümünü ve diğer bağımlılık paketlerini kaldırdım ve yeniden normal sürümünü kurdum. Bazı ayar yaptıktan sonra çalıştı. Tavsiyem bunlarla uğraşmaktansa, eğer bilgisayarın işlemcisi 64 bit destekliyorsa, ubuntunun hardy heronun 64 bit versiyonunu makinene yükleyip, virtualbox sürümünün "OSE" değil de normal (64 bit) olanı yüklemeye çalışın. Çünkü 64 bit sürümünde, gayet performanslı çalışıyor. Tabi bu işi yapmadan ubuntunun en son güncellemeleri yapılmış olması lazım. Bu benim görüşüm. Diğer önemli ayarlar ve sorunlar için form içinde arama yaparsanız daha iyi çözüm bulabilirsiniz. 
"Çalışmadan, yorulmadan,üretmeden, rahat yaşamak isteyen
toplumlar, önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini, ve daha
sonrada istiklal ve istikballerini kaybederler" M.K.Atatürk

heartsmagic

Önce son kurduğun paketi tamamen kaldır. Sonra söylendiği gibi önce bir güncellemeleri yap, ardından depodan tekrar bir Virtualbox kurulumu yap.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.