[ÇÖZÜLDÜ] Silinemeyen Dosya

Başlatan Bedreddin, 01 Eylül 2008 - 12:40:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bedreddin

Merhabalar.
Dün bir HD filmi sıkıştırılmış arşivden çıkarırken aradaki parçalardan birinde bir sorun oldu ve çıkartmaya çalıştığım klasörde gizli bir ses dosyası oluştu. Şu anda o dosyayı silip klasörden çıkıp geri girdiğimde aynı dosyayı tekrar görüyorum. 3,9GB boyutunda, konsoldan sil dedim aynı şey, yalnız * bir şey dikkatimi çekti, dosyanın adı ".fuse_hidden00001d8c0000000e" ve her silip geri geldiğinde sonundaki harf bir ileri gidiyor. Sorunla ilgili midir bilmiyorum ama yazayım dedim. Önerileriniz nedir bu dosyayı nasıl silebilirim?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

ebubekirs

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=550145

ubuntu forum'da sizinkine benzer bir problem bildirilmiş ve çözülmüş. Bir gözatın isterseniz
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

Bedreddin

bu hasret bizim!

erginemr

Ben de İngilizce bilmeyen arkadaşlara, yukarıdaki başlığı özetleyeyim. O başlığa mesaj atan NTFS-3G geliştiricilerinden birinin bildirdiğine göre:

"NTFS sürücülerde bir dosya silindiği zaman, bu dosya başka bir program tarafından hala kullanılıyorsa sistem silinen bu dosyayı gizli .fuse_hiddenXXXX dosyası olarak isimlendiriyor ve sistemin bir sonraki açılışında (ya da o bölümü umount / mount ile ayırıp tekrar bağladığınızda) tamamen siliyor. Dolayısıyla, bu tarz dosyaları dert etmenize gerek yok.

Dosyayı hangi programın kullandığını görmek isterseniz "lsof /Dosyanın_yolu_ile_birlikte_tam_ismi" komutunu kullanabilirsiniz."

heartsmagic

Sorun çözüldü mü @Verbatim?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bedreddin

Çözüldü, ancak çözüldü ifadesini eklemeyi unutmuşum, afedersiniz :)
      bu hasret bizim!