Kaybolmayan güncelleme yazısı ve ATI ekran kartı.

Başlatan elrohiremre, 31 Ağustos 2008 - 10:14:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elrohiremre

Sağ üst köşede güncelleme olduğu yerde yazılım güncellemeleri mevcuttur diyo tıklıyorum ama hiç* bir şey yok.
Birde hala şuan ki ati ekran kartı driverimi kaldırıp en son güncelleştirilmişini yükleyemedim. (baya bi uğraştım)

umutubuntu

Biraz araştırmak iyi gelebilir.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=948.0
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=83.0
buralardan bir başlayın, sorularınıza cevap bulamazsanız buradayız.

elrohiremre

Artık ubuntuyla uğraşmaktan sıkıldım. Zaten windows kuramadımdan ubuntu kurmuştum şimdi geri sileceğim. Ve hiçbirşey kullanmayacağım. Size bu süre içinde bana yardım ettiğiniz için çok teşekkürler fakat bir kaç yakınmada blunmak istiyorum (size değil)
1-Anlatılan makalelerin nerdeyse tümü çok karışık herkez çok iyi biliyormuş gibi anlatılıyor fakat ben ve benim gibi birçok kişi bu durumdan mağdur olmuştur.
2-Ekran kartı driverimi kurmak için birçok yol denedim ve hiçbirini yapamadım bu benim bilgi yetersizliğimden değildir. Bu forumda okuduğuma göre bu ati driver işini bir türlü doğru düzgün çözememişler halbuki nvidiada böyle bir soruna rastlamadım.
SONUÇ:
İnternetde hep Linux Windows savaşı vardı. Bence linux asla kazanamaz. Çünkü:
1- Teknosa gibi yerlerde satılan pclerin çoğu windowsla gelmektedir.
2-Windows kullanması rahattır birşey yüzünden günlerce uğraştırıyorsa bu önemli bir problemdir asla basit bir ekran kartı driveri yükleme yüzünden değildir.
3-Windows çok basit sorunlar vermez siz değiştirmediğiniz sürece hiçbirşeyi değiştirmez.
4-Windowsda birşey kurmak için sadece çift tıklamanız yeterlidir ve belli kodlarla uğraşmanız gerekmez
5-Hiç bir bilgisayar bilginiz yoksa bile windowsu hemen öğrenebilirsiniz. Fakat gerçekten bilgisayar bilginiz varsa bile linux öğrenmesi gerçekten uzun ve zorludur.(Örnek; BEN)
6-Oyun oynamayı seviyorsanız ubuntu hayallerinizi yıkar. (mesela ben)
7-Windowsda bir sorun oldumu bunu sadece okuyarak ve birkaç yere tıklayarak düzeltme şansınız oldukça yüksektir fakat linux bunun için kodları girmeniz gerekmektedir.
Ubuntu'nun da güzel yanları yok değil:
1-Ücretsiz
2-Bir hackersanız herşeyi yapabilirsiniz
3-Birşey kurmak için internet sitelerine girmek gerekmez.
LÜTFEN BUNU EDİTLEMEYİN!!!!!

atomkarinca

Sıraladağın her şikayetin bir cevabı tabiki var. Bu forumda bunlar da zaman zaman konuşuldu. Artık bunları konuşmak ve senin gibi düşünenleri iknaya çalışmak iyice anlamsızlaşmaya başladı. Teşekkür etmişsin bizde teşekkür eder sana windoz la mutlu günler dileriz.

Not: Burası özgür bir forum fikir değeri taşıyan hiç mesaj editlenmez.

elrohiremre

Arkadaşım sana cevabından dolayı çok teşekkür ederim. Ne kadar şikayetde bulunsamda ubuntu 8.04'ü en az 50 kişiye dağıtmışımdır. Bunların başın da apple makinalara yüklemek için karakaya mağzasındaki tanıdıklarıma

umutubuntu

@tanzer sana katılıyorum.
Hiç kimse bu windoz'u * ya da Linux'u doğuştan öğrenmedi, herkes bir şeyler okudu * ya da keşfetti.

1- Eğer yeniyseniz forum giriş sayfasında sizi bekleyen acemiler için bölümü mevcut.
2- Ekran kartınızın modeli sorunu ile ilgili bir cevap bulamamışsanız yeni bir konu açabilirdiniz.
3- Bilgisayar mağazalarında sadece windoz değil mac ve Linux yüklü bilgisayarlarda satılmaktadır.
4- Linux'unda kullanması rahattır, çoğunlukta yüklemem gereken programları,ayarları vs grafik arayüzünden yapıyorum.(Linux terminal'den ibaret değildir)
5- Windoz'da aylardır çözemediğim notebook'u aldığımdan beri kullanamadığım dahili kamera sürücüleri.(çok basit ancak fabrikası dahi çözüm üretemiyor)
6- Linux'la sadece kodlarla program kurulmaz, bakınız Synaptic.
7- Hiç bir bilgisayar bilginiz yoksa neyi öğrendiyseniz o kolay gelir.Windoz'dan Linux'a geçenler alışkanlıklarından dolayı biraz acemilik çekebilirler.
8- Kim demiş Linux'ta oyun oynanmaz diye.
9- Linux'ta sorun yaşadığınızda da okumanız gerekli ve terminalde gerekli, siz windoz'da bir kaç tıklama ile işinizi görürken arkada neler olduğunu göremezsiniz ama terminalde ne yapıyorsanız her şey gözünüzün önündedir.
10- Ubuntu ücretsizdir ve adresinize kadar gönderilir.Windoz ise çeşitli fiyat aralığına sahiptir ve  bir çok programda ücretlidir.
11- Hacker'lar Linux'mu kullanıyormuş ?   ;)
12- Linux'ta bilgisayar sizi yönetmez siz bilgisayarı yönetirsiniz.
13- Buraya kadar sabredip okuduysanız siz çok iyi bir Linux'çu olursunuz  :)

Sevgiler.

Contempt

@elrohiremre
bence sen hiç araştırma yapmamış ve hiç bir bilgiye sahip olmamışsın.bence biraz araştır. Hani eğer ben bu düşüncemde yanılıyorsam ve çok arama yapıp bu söylediklerinde ciddi isen sana sölenecek başkada bir şey göremiyorum.
Herşeye Rağmen...

heartsmagic

Anlaşılmayan yerde ne zaman soru soruldu da burası cevap vermedi? Kısacası "o belgeler çok karışık, acemiler anlamaz" demek, o belgeleri hazırlayan arkadaşların emeğine resmen haksızlık oluyor.

Kısaca fikir beyanı yapıldığı, şikayet unsurları yazıldığı, asla üyelerimizin mesajlarını düzenlemediğimiz gibi senin mesajın da düzenlenmediği, sen windowsa geçtiğin için bu başlık amacını tamamlamış ve tarafımdan kapatılmıştır.

Mutlu günler, Windows'la zevkli kullanımlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.