boot.disk ve swap.disk dosyaları

Başlatan bellax, 28 Ağustos 2008 - 22:37:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bellax

Merhabalar

öncelikle linux ve ubuntu ya daha çok yeniyim o yüzden sorum komik gelebilir size bilemiyorum

Hard diskte temizleme yaparken root.disk ve swap.disk diye toplamda tam 10gb 2 dosya gördüm
bu dosyalar ne işe yarar silsem ne olur?? /host/ubuntu/disks dosyalar bu dizinde
şimdiden çok teşekkürler

heartsmagic

Wubi ile mi kurdun? Sanırım cevap evet. Wubi'yi denemedim pek bilmem ancak söylediklerinden anladığım, takas alanını o şekilde hallediyor. Silersen takas alanı olayını kaybetmiş olursun, Ram yeterli gelmediği zaman takas alansız yola devam edersin. Fakat neden iki tanedir onu bilemiyorum.

Kaldı ki bana Wubi ile bu olay ne kadar bereketli olur pek emin değilim. Hani hiç kullanmadığımdan bir şey söyleyemiyorum. Fakat ne yalan söyleyeyim bu Wubi olayına pek bağlanmak mantıklı gelmiyor bana. Bir görmek, bilgi edinmek için kurulabilir fakat tam anlamıyla Linux/Ubuntu kullanmak istiyorsan gerçek bir kurulum yapmanı tavsiye ederim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bellax

şimdi wubi nin ne olduğunu bile bilmiyorum şöyle söyliyim

ubuntunun kendi sitesinden indirdiğim iso dosyası ile windows üzerinden kurdum

onun haricinde başka bir bilgim yok
peki benimki wubi ise aradaki fark nedir
eğer wubi denenolay iyi değilse diğerini nasıl kurarım?

heartsmagic

Wubi windows üzerine Ubuntu kurulumu sağlar. Ben kötü demedim sadece asıl şekliyle Linux kullanmıyorsun dedim. Diğer şeklini Windows üzerine olmadan normal yollarla kuracaksın. Wikimizde mevcut:
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Kurulum
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Bütün ihtimalle boot.disk de içinde Linux kök dizininin bulunduğu sanal disk bölümüdür. Dolayısıyla, Ubuntu'yu Wubi ile kullanmaya devam etmeyi düşünüyorsanız, her ikisine de dokunmamalısınız.

Lakin, gerçek kurulum yapmanız gerektiği konusunda @heartsmagic'e ben de katılıyorum.